JVLMA kora jaunais mākslinieciskais vadītājs par mūsu studentiem: "Jauni, ambiciozi un ļoti spējīgi."

Ir laiks iepazīties ar Valdi Tomsonu – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas JVLMA jauktais koris jauno māksliniecisko vadītāju un diriģentu, JVLMA Kora diriģēšanas docētāju. 

2007. gadā, absolvējis JVLMA, Tomsons sāka strādāt Valsts Akadēmiskajā korī “Latvija” par kora mākslinieku profesionālu dziedātāju, kopš 2015. gada viņš ir arī šī kora kormeistars. Strādājot Valsts korī, ir gūta neatsverama pieredze, strādājot gan ar pasaules vadošajiem orķestriem, gan diriģentiem. Apgūta kora "drēbe" gan no iekšpuses, gan ārpuses. Strādājis par diriģentu amatieru koros Rūjienā, Mazsalacā, jauktajā korī "Burtnieks", jauniešu korī "Balsis", bet kopš 2014. gada Tomsons ir Latvijas Universitātes jauktā kora "Juventus" mākslinieciskais vadītājs. Un nu jau kopš 2022. gada septembra – arī JVLMA akadēmijas jauktā kora mākslinieciskais vadītājs.

"Es spilgti atceros savu studiju laiku Mūzikas akadēmijā kā students, kad savos 20+ gados tā sajūta bija, ka visu protu, visu saprotu un visu māku," stāsta JVLMA kora vadītājs. "Un nu jau vairākas desmitgades intensīvi muzicējot kā profesionāls dziedātājs un kā diriģents gan amatieru, gan profesionālos koros, nāk aizvien jaunas atskārsmes par to, ko vēl neprotu. Šis aspekts un arī mīlestība pret kormūziku liek attīstīties un augt arī tagad."

Ko docētājs jau secinājis par JVLMA jaukto kori? "Izaicinājumu kļūt par Mūzikas akadēmijas jauktā kora diriģentu pieņēmu ar lielu prieku un tas liek nākt uz katru mēģinājumu īpaši sagatavotam, jo priekšā ir jaunie diriģenti. Jauni, ambiciozi un ļoti spējīgi. Koris ir gan "laboratorija", kur kopā augam būt labāki, prasmīgāki diriģenti, gan arī jaudīga koncertvienība. Jāprot apvienot šie abi aspekti." 

Lai mums kopā lieliski skan! 

Dalīties ar šo ziņu