Ilze Urbāne kopā ar kamerorķestri, studentiem un viesiem aicina uz jubilejas koncertu

Trešdien, 11. maijā, plkst. 19 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) ciklā “Meistari un mācekļi” kopā ar kamerorķestri “Sinfonia Concertante” Andra Vecumnieka vadībā uzstāsies JVLMA docente, LNSO flautiste Ilze Urbāne un viņas audzēkņi no Latvijas un Itālijas. 

Šis koncerts iezīmē arī Ilzes Urbānes apaļo dzīves jubileju, kas gan bija pērn (kad arī bija sākotnēji plānots šis koncerts), pandēmijas dēļ tas tika pārcelts, un šonedēļ visbeidzot tas izskanēs. 

“Esmu ļoti pacilāta, gaidot šo notikumu, tā ir ļoti gaidīta tikšanās ar radošajiem “Sinfonia Concertante” mūziķiem un diriğentu Andri Vecumnieku, kura muzikālā fantāzija vienmēr aizrauj,” teic Ilze Urbāne. “Esmu laimīga būt uz vienas skatuves kopā ar savu “meistaru” un maniem “mācekļiem” – tas ir ļoti īpašs notikums mums visiem.”

Koncerta programmā skanēs J.S. Baha Otrā svīta flautai ar orķestri si minorā, Menuets & Joks (Badinerie), D. Čimarozas Koncerts divām flautām Sol mažorā, I daļa; S. Merkadantes Otrais koncerts flautai ar orķestri mi minorā; Dž. Vioti Koncerts divām flautām La mažorā II, III daļa; F. Martēna Balāde flautai un stīgu orķestrim; A. Vivaldi Koncerts flautai ar orķestri sol minorā “Nakts” un A. Vecumnieks Koncerts divām flautām un stīgu orķestrim ar klavierēm, I daļa. 

Ar šo “Meistari un mācekļi” koncertu turpinās kamerorķestra “Sinfonia Concertante” koncertu cikls, šoreiz – arī ārvalstu viesu piedalīšanos, proti, koncertā uzstāsies arī flautists Rafaele Trevizāni – Klaudio Abado Milānas konservatorijas profesors, kurš ir ne vien vairāku JVLMA studentu profesors un mentors, bet arī pašas Ilzes Urbānes doktora darba vadītājs.

Koncerts notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Dalīties ar šo ziņu