Izskanējis koncerts "Dzīvā gaisma"

Krāšņi un daudzveidīgi 9. decembrī JVLMA Lielajā zālē izskanēja multimediāls projekts “Dzīvā gaisma”, kurā apvienojās Kopīgās profesionālās doktora studiju programmas doktorantes – flautiste Ilze Urbāne un gaismu māksliniece Elīna Brese, programmas vadītāja, pianiste Diāna Zandberga, kā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Baiba Kokina un horeogrāfe Milana Komarova.

Pirmo reizi Latvijā tika atskaņoti amerikāņu komponista Džeika Hegī cikls “Nevaldāmā gaisma”, kā arī itāļu komponista Alberto Kollas “Dievs visa radītājs”. flautai un klavierēm.  Spilgti izskanēja Daces Aperānes klavierdarbu cikla “Gaismēnas” pirmatskaņojums, kā arī Anitras Tumševicas iespaidīgais jaundarbs - “Pravietojums” klavierēm, ierakstam un divām dejotājām – Baibas Kokinai un Diānai Zandbergai ar Milanas Komarovas horeogrāfiju, kurā attēlota Bībeles līdzība par jaunavām ar lukturiem. Koncerta iespaidīgo gaismas partitūru veidoja māksliniece Elīna Brese. 

Paldies koncerta dalībniecēm un pirmatskaņojumu autorēm, JVLMA komandai, kas piedalījās koncerta nodrošināšanā, kā arī koncerta apmeklētājiem! 

Projektu atbalsta JVLMA un Salacgrīvas kultūras centrs.

Dalīties ar šo ziņu