Izskanēs JVLMA simfoniskā orķestra koncerts “Dejas dzirksts”

Piektdien, 3. decembrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris un diriģents Kaspars Ādamsons aicina visus mūzikas interesentus uz simfoniskās mūzikas koncertu Dejas dzirksts.

Koncertprogrammā Dejas dzirksts izskanēs trīs 19. gadsimta klasiskās mūzikas dižgaru opusi – klasiski, krāsaini un muzikāli spilgti skaņdarbi. Izvēlētā romantisma mūzika ir plaši atpazīstama, tai piemīt emocionalitāte un aizrautīgums, to raksturo skaistas melodijas un pārstāvēto nacionālo skolu dažādība – vienkopus būs dzirdami čehu, norvēģu un krievu autoru darbi – Bedržiha Smetanas Uvertīra operai "Pārdotā līgava", Edvarda Grīga "Norvēģu dejas" op. 35 un Pētera Čaikovska Svīta no baleta “Riekstkodis".

“Koncertā baudīsim jaunības entuziasmu un radošā gara dzirkstījumu, satiekoties un atrodot kopīgu valodu JVLMA simfoniskajam orķestrim un atraktīvajam diriģentam Kasparam Ādamsonam,” koncerta noskaņu raksturo JVLMA Radošo projektu daļas vadītāja Jana Lāce.

Runājot par gaidāmo koncertu, diriģents Kaspars Ādamsons atklāj: “JVLMA simfoniskā orķestra koncertu regulārie klausītāji ir pārliecinājušies par šī kolektīva repertuāra daudzveidību. Pēdējā laika koncertprogrammas aptver plašu ārzemju mūzikas panorāmu no šedevriem 18. gadsimtā līdz 21. gadsimta klasikai. Tikpat kupli repertuārā pārstāvēta arī latviešu skaņumāksla, jo īpaši atzīmējama šīs sezonas pirmā koncertprogramma “Turpinājums”, kad tika atskaņoti piecu latviešu komponistu jaundarbi Latvijas Mūzikas akadēmijai. Domājot par nākamajām programmām, izkristalizējās doma, ka jāraugās uz pārbaudītām vērtībām simfoniskās mūzikas laukā. Uzskatu, ka jauniešiem ir ļoti svarīgi iepazīt repertuāru, kas nākotnē būs viņu profesijas ikdienas sastāvdaļa.

Šī programma būs dzirkstošs, enerģisks, īpaši mundrs un priekpilns aicinājums kaut savā fantāziju pasaulē ļauties jestram dejas solim un atslodzei, kas tik ļoti nepieciešama šajā pārdomu un neziņas pilnajā ikdienā.”

Biļetes uz koncertu nopērkamas TIKAI iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena – € 5

IEEJA AR DERĪGU COVID-19 SERTIFIKĀTU (kas apstiprina faktu par vakcināciju vai pārslimošanu) UN PERSONU APLIECINOŠU DOKUMENTU. Koncerta laikā jāvalkā sejas maska.

Dalīties ar šo ziņu

Kontakti