Janvārī JVLMA uzņems pirmos studējošos profesionālajā doktorantūrā

No 2021. gada 20. līdz 22. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija uzņems pirmos studējošos jaunizveidotās profesionālās doktora studiju programmas “Mākslas” apakšprogrammā “Mūzika un skatuves māksla”.

2. decembrī plkst. 14.00 notiks informatīvā foruma tiešraide JVLMA Facebook lapā, kurā būs iespējams uzzināt aktuālāko informāciju par studiju programmu un gaidāmo iestājpārbaudījumu procesu. Jautājumus aicinām iesūtīt jau iepriekš, rakstot uz e-pastu .

Studijas profesionālajā doktorantūrā ir organisks profesionālās maģistrantūras vai tai līdzīgu programmu absolvēšanas turpinājums instrumentālās mūzikas, diriģēšanas, horeogrāfijas, kameransambļa, vokālās mūzikas, kompozīcijas, skaņu režijas, džeza un senās mūzikas jomās. 

Līdz šim Latvijā atskaņotājmāksliniekiem, kuri jau ir sasnieguši atzinību starptautiskā mērogā, nebija iespējas iegūt augstākās izglītības augstāko līmeni, proti, doktora grādu.

Tāpēc jo īpaši priecājamies par profesionālās doktora studiju programmas tapšanu, kas skatuves mākslas profesionāļiem ļauj sasniegt jaunas mākslinieciskās darbības virsotnes, praktiskās lietas apvienojot ar teoriju, analītisko materiālu, un, protams, to visu darīt visaugstākā līmeņa profesionāļu vadībā,” savu nostāju pauž JVLMA rektors, profesors Guntars Prānis. 

Trīs studiju gadu centrā ir mākslinieciskā darbība pašmāju un starptautiski atzītu nozares ekspertu vadībā, kuru noslēgumā doktorants rada māksliniecisku jaundarbu (koncertu, performanci u.tml.), to ne tikai izstrādājot un realizējot, bet arī aptverot tā teorētiskos aspektus.

Profesionālā doktora studiju programma “Mākslas” tapusi sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju un izstrādāta ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta “Profesionālās doktora studiju programmas Mākslās izveide” ietvaros. Uzņemšanu apakšprogrammās “Mūzika un skatuves māksla”, “Vizuālā māksla un dizains” un “Audiovizuālā māksla, teātris un laikmetīgā deja” katra augstskola īstenos atsevišķi, iestājpārbaudījumu un plānotā studiju procesa aktualitātes publicējot savās mājaslapās. Detalizēta informācija par JVLMA uzņemšanu profesionālajā doktorantūrā atrodama mājaslapas sadaļā “Uzņemšana”.

Dalīties ar šo ziņu