Jaunais diriģents Vilhelms Vācietis: "Ticu, ka mums kopā izdosies atrast vēl nedzirdētas krāsas!"

Piektdien, 4. martā, plkst. 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) jauno diriģēšanas talantu vadībā koncertēs JVLMA simfoniskais orķestris. 

Koncertā “Diriģē jaunie” uzstāsies akadēmijas diriģēšanas klases studenti Jēkabs Krists Kalniņš, Jānis Lapsa, Renāts Cvečkovskis un Vilhelms Georgs Vācietis, bet kā solisti kopā ar simfonisko orķestri koncertēs Maksims Vinogradskis (klavieres) un Arnita Lipska (saksofons). 

Pandēmijas ierobežojumu dēļ šis koncerts vairākkārt ticis atcelts, tāpēc jaunie diriģenti to gaida ar īpašu saviļņojumu. “Tik ļoti gaidītā tikšanās uz skatuves kopā ar JVLMA simfonisko orķestri beidzot īstenosies!” priecājas Vilhelms Georgs Vācietis (attēlā), profesora Andra Vecumnieka simfoniskā orķestra diriģēšanas klases 6. semestra students. “Pirms koncerta izjūtu arī zināmu atbildību, jo kopā ar orķestri un brīnišķīgo jauno saksofonisti Arnitu Lipsku atskaņosim 20. gadsimta franču komponista Anrī Tomazī Koncertu saksofonam ar orķestri, kas būs arī šī darba pirmatskaņojums Latvijā. Šī skaņdarba iestudēšana ir izaicinājums, tomēr ticu, ka mums kopā izdosies atrast vēl nedzirdētas krāsas, ar kurām iepriecināt klausītājus.”

Koncertā “Diriģē jaunie” bez jau pieminētā Tomazī darba skanēs arī Fēliksa Mendelszona-Bartoldi uvertīra “Hibrīdu salas” (“Fingala ala”), Franča Šūberta uvertīra “Rozamunde”, Roberta Šūmaņa “Introdukcija un Allegro appassianato” klavierēm ar orķestri G dur, op. 92. 

Biļetes uz koncertu ir pieejamas Biļešu Paradīzē

Dalīties ar šo ziņu