Jaunās diriģentes negaidītie piedzīvojumi Gorīcijā, Itālijā un Slovēnijā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) kordiriģēšanas studentes Līgas Znutiņas ceļojuma piezimes.

Jūlijā saņēmu uzaicinājumu ar kori "PaSaulei" doties jautrā ceļojumā uz konkursu “Seghizzi” Gorīcijā. Ar šo kori iepriekš nekādas sadarbības nebija, bet, kā saka, tie, kas neriskē un nemēģina, nedzer šampanieti. Piekritu. Sekoja ilgas mēģinājumu stundas un tad jau pati brauciena diena, vairākas dienas autobusā ar cilvēkiem, kurus iepriekš nepazinu.

Tad nu lietainajā 12. jūlija dienā uzsākām ceļu uz saulaino Gorīciju. Tas bija tieši tas, kas nepieciešams pēc kovida gadiem vientulībā – sarunas, kopābūšana, spēles un dziesmas. Pirms konkursa vēl sniedzām koncertu Itālijā Vittorio Veneto pilsētiņā baznīcā ar fenomenālu akustiku. Dziedot "Tumša nakte, zaļa zāle", balsi nesa pa visu baznīcu, sajūtas – vienkārši neaprakstāmas. Un viesmīlīgie itālieši mūs tik silti uzņēma, reti kad visas kora meitenes tiek pie rozēm, bet mēs tikām!

Konkursā piedalījāmies 2 kategorijās – Akadēmiskā mūzika un Folkmūzika. Un, ja esam labi nostartējuši, tiekam Grand prix izcīņā. Karsto laiku (+37°) pavadījām, mēģinot repertuāru, baudot itāļu saldējumus un veldzējoties ar dzērieniem. 

Ar konkursa 2. kategoriju nosvinējām arī diriģentes Martas Ozolas dzimšanas dienu un pašā vakarā “sarīkojām” sev vislielāko dāvanu – tikām pie Grand prix! Konkursā ieguvām 3. vietu, piekāpjoties itāliešu un ukraiņu kolēģiem, toties ieguvām labākā jauktā kora balvu. 

Atvadu vakars sniedzās līdz pirmajiem saules stariem, un, kārtīgi pastrādājuši, devāmies baudīt gleznaino Bleda ezeru Slovēnijā. Tā bija vienreizēja atpūta ar mīļajiem kora draugiem un vienreizējo skatu. Atpakaļceļā vēl izbaudījām naksnīgo Ļubļanu un devāmies mājup, kur mūs gaidīja mūsu mīļie. 

Vienreizējs brauciens, gan profesionāli pilnveidojoties diriģentes lauciņā, gan pavadot laiku ar citiem. Kora diriģente ne cik nešaubījās sakot, ka draudzīgākais koris “PaSaulei” mani uzreiz pieņems. Tā tas arī bija. Iegūts daudz draugu, vērtīga pieredze un atmiņas. Nekad nešaubieties, pieņemiet to, ko dzīve dod, īpaši studiju gados, būsiet tikai vairāk ieguvuši!

Dalīties ar šo ziņu