JVLMA aicina pieslēgties virtuālajam sarunu ciklam "Pūtēju orķestris un mēs"

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pūtēju orķestra diriģēšanas klase ir izveidojusi jaunu virtuālo sarunu ciklu “Pūtēju orķestris un mēs”.

Diriģenti, ansambļu vadītāji, mūziķi un visi citi interesenti tiek aicināti pieslēgties sarunām, klausoties JVLMA mācībspēku, studentu un maģistrantu stāstus par pūtēju orķestra kontekstā nozīmīgām personībām un viņu radošo ieguldījumu, kolektīvu jubilejām, dažādiem koncertiem, festivāliem, video ierakstiem un latviešu komponistu jaundarbiem.

Raidījumi notiks katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst. 19.00. Pirmā virtuālā saruna būs klausāma jau 28. janvārī plkst. 19.00 platformā "Zoom". Pieteikties notikumam un saņemt piekļuves linku aicinām, rakstot uz e-pastu .

Pirmajā tikšanās reizē tiks aplūkoti dažādi sarunu temati:

  • janvāra jubilāri, diriģenti un pedagogi - Laimonis Paukšte (1961), Andris Riekstiņš (1951) un Māris Rudzītis  (1941–2008);
  • atskats uz 2020. gada nogalē notikušu projektu - Starptautiskā Virtuālā pūtēja orķestra Johana Štrausa "Radecka marša" ieraksts, tiešsaistē satiekoties mūziķiem no 12 valstīm;
  • saruna ar komponistu, JVLMA studentu Kārli Rērihu un Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģentu Gunti Kumačevu, klausoties viņu pārdomas par Kārļa Rēriha simfoniju "Pārmaiņu upe".

Virtuālā sarunu cikla tapšanā piedalās JVLMA asoc. prof. Jānis Puriņš, docētāja Māra Lemkena, studentes Evija Dāve un Efeja Šnikvalde, maģistrante Lelde Erta.


Saruna tiks ierakstīta un vēlāk publicēta JVLMA Youtube kanālā.

Dalīties ar šo ziņu