JVLMA aizvadītas somu pianistes Evelīnas Sumeliusas-Lindblomas koncerts un meistarklases

No 28. līdz 30. oktobrim JVLMA viesojās starpdisciplināra un radoša somu pianiste-pētniece, PhD Evelīna Sumeliusa-Lindbloma no Sibēliusa akadēmijas Helsinkos, sniedzot franču un somu klaviermūzikas koncertu, ko apmeklēja arī Somijas vēstniece Anne Saloranta, kā arī vadot meistarklases pianistiem un lekcijas Profesionālajā doktorantūrā.

Klavieru katedras maģistrants Maksims Vinogradskis atzīst: “Apbrīnoju Evelīnas Sumeliusas-Lindblomas iedvesmojoši smalkās franču komponistu darbu interpretācijas. Esmu pateicīgs par meistarklasēs saņemtajiem vērtīgajiem padomiem un īpašajiem tehniskajiem paņēmieniem franču mūzikas atskaņošanā, kā arī par atbalstu savām interpretācijas idejām!”

Savukārt doktorants Gustavo Afonso uzsver Evelīnas Sumeliusas-Lindblomas ekspresīvo un muzikālo sniegumu koncertā, kas atklāja bagātīgu un izsmalcinātu krāsu paleti un raksturu daudzveidību izvēlētajā repertuārā, kā arī pateicas par meistarklasēm un lekcijām: “Abas Sumeliusas-Lindblomas lekcijas man kā doktorantam bija īpaši aktuālas, jo uzsvēra atšķirīgu metodoloģiju nozīmi mākslinieciskās pētniecības projektos.”


Foto:
1.    Evelīna Sumeliusa-Lindbloma lekcijā ar doktorantiem.
2.    Pēc somu pianistes solokoncerta - no kreisās: Somijas vēstniece Latvijā Anne Saloranta, Evelīna Sumeliusa-Lindbloma un Zinātniskā un radošā darba prorektore Diāna Zandberga.
3.    Meistarklasēs ar Klavieru katedras studentiem.

 

Dalīties ar šo ziņu