JVLMA ar meistarklasēm klavierspēlē viesojās ungāru profesors Devids Balu

2023. gada 16. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedra uzņēma viesos F. Lista Mūzikas akadēmijas (Budapešta, Ungārija) profesoru, Dr.hab. Devidu Balu (Báll Dávid). Docētājs meistarklasēs ar JVLMA klavierspēles studentiem strādāja pie K. Debisī, S. Rahmaņinova, S.Bortkeviča, F. Lista un J. Brāmsa skaņdarbiem.

Budapeštas Mūzikas akadēmiju 1875. gadā dibinājis slavenais ungāru klavierspēles virtuozs, komponists, diriģents, pedagogs un filantrops Francis Lists (1811.-1886.).  Augstskolas absolventu vidū ir tādi mūziķi kā Sers Džordžs Šolti, Zoltans Košičs, Andrāšs Šifs, un citi slaveni interpreti. Arī Deivids Bals ir F. Lista Mūzikas akadēmijas absolvents - pianists guvis balvas dažādos starptautiskos konkursos Ungārijā, Spānijā, Itālijā, Norvēģijā, Japānā un citviet, un viņa regulāro skatuves partneru vidū ir Heincs Holigers, Mihails Pļetņovs un Zoltans Košičs.

JVLMA Klavieru katedras Erasmus+ mobilitātes studente no Čehijas Barbora Filipová komentē meistarklasi sekojoši: “Dalība meistarklasēs vienmēr motivē mani apgūt jaunas zināšanas un gūt profesionālu pieredzi. Stundā ar profesoru Balu strādājām pie S. Bortkeviča prelūdijām - faktūras balansējuma un frāzējuma jautājumiem, kā arī pie miniatūru formveides kopumā. Profesors minēja vairākas interesantas paralēles ar A. Skrjabina opusiem. Meistarklases mani iedvesmoja dziļāk ieklausīties skaņdarbos un vairāk ļauties mūzikas plūdumam." Savukārt profesionālā bakalaura studiju programmas 2. semestra klavierspēles students Daniils Mickevičs stāsta: “Meistarklases bija ļoti labas - darbā ar S. Rahmaņinova Otro klaviersonāti profesors Dāvids Bals sniedza daudz noderīgas informācijas gan par spēles tehniskajiem, gan interpretatīvajiem aspektiem. Bija prieks spēlēt!”

Dalīties ar šo ziņu