JVLMA ar meistarklasēm viesojies pianists Mati Raekallio

25. un 26. augustā JVLMA ar meistarklasēm viesojās Džuljarda skolas (Ņujorka, ASV) un Sibēliusa Akadēmijas (Helsinki, Somija) klavierspēles profesors Mati Raekallio.

Divu dienu periodā prof. Raekallio ar astoņiem jaunajiem pianistiem no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas strādāja pie izcilākajiem opusiem no L. van Bēt-hovena, F. Šopēna, K. Debisī, S. Rahmaņinova, S. Prokofjeva un A. Skrjabina daiļrades.

Mati Raekallio tiek regulāri aicināts sniegt meistarklases prestižākajos klavierspēles vasaras kursos Eiropā, Āzijā un Amerikā. Latviju profesors apmeklēja pirmo reizi.

Man bija liels prieks viesoties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un strādāt ar izciliem studentiem. Ne velti Latviju pazīst kā “talantu zemi”,”

saka prof. Mati Raekallio. Mūziķis augsti novērtēja Baltijas valstu augsto pianisma līmeni, kā arī JVLMA Lielo zāli, sakot, kā šī telpa ir kā radīta klavierspēlei. 

“Esmu ļoti pateicīga par iespēju piedalīties meistarklasē pie lieliskā profesora Mati Raekallio. Guvu iedvesmu un jaunas radošas idejas. Bija liels prieks strādāt ar meistaru, kurš ir ne tikai izcils pianisma tehnikas pārzinātājs, bet arī dziļš mūziķis ar bagātu iekšējo pasauli,” – tā savu dalību komentē prof. Sergeja Osokina klases 2. kursa studente Ērika Jākobsone. Savukārt 4. kursa students Hailongs Žangs (asoc. prof. Toma Ostrovska klase) atzīst: “Profesors Raekallio ļoti saprotamā un efektīvā veidā nodod muzikālas idejas studentam – stunda bija produktīva un iedvesmojoša.”

Meistarklases noritēja ar Erasmus+ atbalstu.

Dalīties ar šo ziņu