JVLMA docentes piedalās konferencēs

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Dejas pedagoģijas katedras docente Guna Ezermale un Horeogrāfijas katedras docente Valda Vidzemniece šajos mēnešos piedalās nozīmīgās konferencēs. 

Oktobra beigās aizvadīta LU LFMI Latviešu folkloras krātuves organizētā Krišjāņa Barona zinātniskā konference, kas šoreiz ir veltīta horeogrāfa un dejas pētnieka Harija Sūnas simtgadei (Sūna ir izstrādājis anketēšanas metodi, lai no teicējiem pierakstītu ziņas par horeogrāfisko folkloru, izveidojis dejas un kustību pieraksta sistēmu, kā arī pētījis dejas vēsturi).

Konferencē ar zinātniskiem priekšlasījumiem uzstājās arī JVLMA docentes – seno deju pasniedzēja Guna Ezermale ar referātu “Starpkultūru saikne 19. gadsimta tautiskās atmodas laika Eiropas balles dejās”, bet Valda Vidzemniece ar referātu “Dejas mākslas procesi Latvijā: modernās dejas noliegums un atgriešanās”. 

Savukārt šodien, 24. novembrī, Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu namā” norisinās konference “Koka arhitektūras dzīvotspēja mūsdienu pilsētvidē”, kuras mērķis ir pulcināt arhitektus, kultūras mantojuma speciālistus, pilsētplānotājus, nekustamo īpašumu īpašniekus un uzturētājus, kā arī ikvienu interesentu. Šeit ar savu lasījumu uzstāsies arī JVLMA docente Guna Ezermale. 

Dalīties ar šo ziņu