JVLMA docētāja Dzintra Erliha sniegs solo koncertu tūri ASV

No 19. līdz 27. oktobrim docētāja Dzintra Erliha sniegs solokoncertu tūri, uzstājoties Klīvlendā, Filadelfijā, Omahā un Ņujorkā.

Koncertu programmā skanēs latviešu komponistu - Lūcijas Garūtas, Jāņa Ivanova, Pētera Vaska, Aivara Kalēja - skaņdarbi, kā arī F. Šopēna, A. Skrjabina, S.S. Birgissona un citu komponistu klavierdarbi.

24. oktobrī pianiste uzstāsies Omahā Nebraskas universitātes Strauss Performing Arts CenterJan and John Christensen koncertzālē ar solokoncertu-lekciju par latviešu komponistu klaviermūziku. Vairāk par notikumu: https://tockify.com/uno.music/detail/296/1571963400000

Tūres noslēgums gaidāms 27. oktobrī Kosciuszko Foundation koncertzālē Ņujorkā.

Koncerti (Klīvlendā, Filadelfijā, Ņujorkā) norit ar Latviešu Kultūras Biedrības TILTS atbalstu.

Starptautisko konkursu laureāte, pianiste Dzintra Erliha aktīvi propagandē latviešu mūziku gan Latvijā, gan pasaulē. Mūziķe ir beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas doktorantūru, kur ir izstrādājusi disertāciju par komponisti Lūciju Garūtu. Uzvarējusi starptautiskos pianistu konkursos Itālijā, Francijā un Kanādā. Ar koncertiem uzstājusies ASV, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Francijā, Somijā, Ukrainā un citās valstīs, īpašu uzmanību pievēršot tieši latviešu komponistu repertuāram. Izdoti vairāki albumi ar pianistes ieskaņojumiem: soloalbums Zvaigznes skatiens / Regard d`etoile, kurā ieskaņota latviešu komponistes Lūcijas Garūtas un franču komponista Olivjē Mesiāna klaviermūzika (2008), Kvēlot, liesmot, sadegt, kurā iekļauta Lūcijas Garūtas vokālā un instrumentālā kamermūzika (2010); duetā ar mecosoprānu Vilmu Indru Vītols (Kanāda) izdots albums, veltīts Tālivalža Ķeniņa 90 gadu atcerei Tilts pār jūrām / The Bridge Across The Seas (albums izdots Kanādā). 2017. gada janvārī, sadarbībā ar ierakstu kompāniju SKANI,  izdots CD albums Citādas krāsas, kurā kopā ar flautisti, Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāti 2015 Ilonu Meiju, ieskaņoti latviešu komponistu skaņdarbi flautai un klavierēm. 2018. gadā kopā ar pasaules operzvaigzni Maiju Kovaļevsku un LNO solistu basu Krišjāni Norveli kopīgi ieskaņots un izdots mūzikas albums Ar siltu sirdi, kura ienākumi tiek veltīti labdarībai – bērniņiem ar īpašām vajadzībām (izdevējs Ziedot.lv). Pianiste aktīvi darbojas arī muzikoloģijas nozarē. Izdoti vairāki pianistes pētījumi, tostarp Lūcijas Garūtas klaviermūzika (Izdevniecība Musica Baltica, 2007); Hermanis Brauns laikabiedru liecībās un skaņuierakstos (krājums Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kameransambļa katedrai 50, Izdevniecība Ulma, Rīga, 2009), Garūta – pianiste, savu skaņdarbu interprete (zinātnisko rakstu krājums Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais, Daugavpils, 2009), u. c.

Dalīties ar šo ziņu