2023. gada 20. aprīlī JVLMA Stīgu instrumentu katedras vadītāja asoc.prof. Terēze Zīberte-Ijaba un Klavieru katedras asoc.prof. Toms Ostrovskis ar kamermūzikas programmu The Inspiration of Nordic Violin / Ziemeļu vijoles balss un meistarklasēm viesojās Zviedrijā, Gēteborgas Mūzikas un drāmas akadēmijā.
Terēze Zīberte-Ijaba stāsta: “Šo koncertprogrammu veidojām no reti atskaņotiem, augstvērtīgiem ziemeļvalstu kamermūzikas opusiem, lai rosinātu klausītājus aizdomāties par līdzībām un atšķirībām Islandes, Zviedrijas un Latvijas skaņražu pieejā vijoles un klavieru saskaņai. Bija īpašs prieks zviedru jauniešiem atskaņot latviešu komponista Jāņa Ķepīša vijoļsonāti augstskolas kamerzālē ar lielisku akustiku un brīnišķīgu Steinway&Sons koncertflīģeli.” Ievērojamais latviešu komponists, pianists un mūzikas pedagogs Jānis Ķepītis (1908-1989), kurš aktīvi darbojies kamermūzikas žanrā, ne tikai pasniedzot un izpildot to, bet arī radot jaunus opusus dažādiem ansambļu sastāviem, savā Sonātē vijolei un klavierēm Do mažorā ir izteikti lirisks, jūtīgs un smalki latvisks. Savukārt programmas pārējo divu skaņdarbu komponistus S.Sveinbjornsonu (Islande) un V.Stenhammaru (Zviedrija) raksturo spilgta, individualizēta mūzikas valoda, kā arī dziļa cieņa pret savas valsts mūzikas tradīcijām.
Gēteborgas Mūzikas un drāmas akadēmijas pirmsākumi saistīti ar zviedru slavenā komponista un diriģenta Vilhelma Stenhammara vārdu, kurš 1916. gadā pilsētā dibinājis Gēteborgas Orķestra skolu, 1954. gadā augstskola pārsaukta par Gēteburgas Mūzikas konservatoriju, bet 1977. nonākusi Gēteburgas Universitātes paspārnē. Akadēmijā ik gadu zinības apgūst ap sešiem simtiem jauniešu - mūziķi, komponisti, muzikālā teātra aktieri, kā arī mūzikas, dejas un teātra mākslas pedagogi.
Koncerta programma sagatavota un Zviedrijā atskaņota ar JVLMA Zinātniskās un radošās darbības projektu konkursa un Nordplus atbalstu.