JVLMA doktorante aizvadījusi meistarklases un koncertus Ukrainā

No 25. oktobra līdz 1. novembrim notika JVLMA 5. semestra doktorantes Lienes Denisjukas-Straupes meistarklases un koncerti Ukrainā, apciemojot Ļvivas Nacionālo operu un Hmeļņickas filharmoniju. 

Ļvivas meistarklašu audzēkņu vidū bija dažāda vecuma flautisti gan Ļvivas Staņislava Ļidkeviča Mūzikas koledžas audzēkņi, gan Mikola Lisensko Ļvivas Nacionālās Mūzikas akadēmijas studenti. Svētdien, 29. Oktobrī, sekoja pusdienlaika kamermūzikas koncerts "Ainava ar putniem” Ļvivas Nacionālās operas Spoguļzālē sadarbībā ar Ļvivas Nacionālās operas klarnešu grupas mūziķi Nazaru Hižiju un Mikola Lisensko Ļvivas Nacionālās Mūzikas akadēmijas klavierspēles docētāju Mariju Bobriku.  

Koncertprogrammā bija iekļautas Mikola Lisenko, Jāņa Mediņa, Daces Aperānes, Pētera Vaska, Karla Marijas fon Vēbera un Kloda Debisī kompozīcijas. Rezonanse par šo Ukrainas un Latvijas mūziķu sadraudzības koncertu bija liela gan pirms, gan pēc tā. Klausītāju vidū bija mūzikas kritiķi, operas orķestra mūziķi, akadēmijas profesori un mūzikas mīļotāji, kas apliecināja savu gandarījumu par dzirdētā atskaņojuma kvalitāti ar stāvovācijām. 30. oktobrī sekoja 250 km brauciens uz Hmeļņickas filharmoniju, kur vienas dienas laikā notika kā meistarklases, tā arī koncerts. Hmeļņickas meistarklašu audzēkņu vidū bija flautisti gan no vietējām, gan no piepilsētas mūzikas skolām. Arī Hmeļņickā bija liela interese par gaidāmo koncertu, kas tika fiksēts gan presē, gan vietējā reģiona televīzijā. 

Audzēkņu vidū tika novērota milzīga motivācija iegūt citu skatu no malas un papildus metodiskās zināšanas par flautas spēli, savukārt klausītāju vidū ļoti silta viesmīlība.

Atbalstīsim Ukrainu arī turpmāk, jo Ukraina cīnās arī par mums, par Latviju!

Dalīties ar šo ziņu