JVLMA grāmata “Stories in Sounds” saņem Latvijas Dizaina Lielo gada balvu

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simtgades sezonā izdotā grāmata Stories in Sounds: 100 years of the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music ir saņēmusi Latvijas Dizaina Lielo gada balvu. Izdevums ieguvis konkursa galveno balvu un Kultūras ministrijas prēmiju 2000 eiro apmērā.

Grāmatā vizualizēts mūzikas radīšanas process, kuru ar video fragmentiem papildina aplikācija Overly. Izdevumu veidojis autoru kolektīvs – koncepcijas un dizaina autore Maija Rozenfelde, fotogrāfs Artūrs Kondrāts un satura veidotājas Anda Beitāne, Annija Bičule un Gunda Miķelsone

Simtgades sezonā izdotā grāmata ir veidota no desmit intervijām ar Mūzikas akadēmijas studentiem, absolventiem un mācībspēkiem – Santu Vižini, Ēriku Ešenvaldu, Juri Karlsonu, Egiju Abaroviču, Māri Kupču, Indriķi Veitneru, Aināru Rubiķi, Shino Yamasaki, Laimu Ratnieci-Miltiņu un Eleonoru Testeļecu. Personību un akadēmijas raksturu kopumā atklāj Artūra Kondrāta radītās fotogrāfijas – detaļas. Tekstu, fotogrāfijas un mūzikas vizuālo atspoguļojumu papildina personību citāti, apraksti par studiju iespējām un pētniecības procesiem Mūzikas akadēmijā.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas Latvijai - 100 atbalstu. Īpašs paldies SIA Jelgavas Tipogrāfija un Overly par vērtīgo sadarbību. Apsveicam grāmatas radošo komandu ar panākumiem!

Lasīt vairāk

Dalīties ar šo ziņu