JVLMA izskanējis projekta "Crossing Keyboards" pianistu koncerts

15. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Klavieru katedras projekta “Crossing Keyboards” ietvaros viesojās Sibeliusa Akadēmijas (Somija) pianisti.

Vizītes ietvaros meistarklases JVLMA klavierspēles studentiem sniedza docētāji Niklass Pokki un Hui-Ying Tawaststjerna. Somijas pianisma skolu koncertā JVLMA LMT Kamerzālē demonstrēja Sibeliusa Akadēmijas studenti  Iivari Aalto, Nils Hansson Meng, Sayoko Wada un Joona Uusitalo, atskaņojot F. Lista,  F. Šopēna, F. Pulenka, K. Debisī, A. Skrjabina, Ž. Sibēliusa, M. Lindberga, K. Sāriaho, J. Nuorvala, A. Rompanena un M. Vitāla skaņdarbus.

Profesionālā bakalaura studiju programmas 6. semestra studējošais Pols Bernards Bernots komentē Somijas kolēģu vizīti sekojoši: "Lielisks koncerts un brīnišķīga iespēja satikties ar kolēģiem no Helsinku Sibēliusa Akadēmijas! Koncerts LMT Kamerzālē deva mājīguma sajūtu un ciešu saikni starp izpildītājiem un klausītājiem. Somu draugi lieliski atainoja Ziemeļvalstu komponistu darbus, tā labāk iepazīstot viņu kultūru, kā arī tika atskaņoti daudziem zināmi pasaules šedevri. Ļoti vērtīga bija iepazīšanās ar šiem lieliskajiem pianistiem un viņu profesoriem; pēc koncerta iesaistījāmies draudzīgās sarunās, diskusijās, zināšanu apmaiņā. Viesi atzinīgi izteicās par Rīgas pilsētu un mūsu akadēmiju, kas, protams, priecēja mūs visus!"

Projekts “Crossing Keyboards” sekmē Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Somijas, Zviedrijas un Īslandes mūzikas augstskolu studējošo un docētāju savstarpējo mobilitāti. JVLMA Klavieru katedras pārstāvji atbildes vizītē uz Sibeliusa Akadēmiju dosies jau pēc nedēļas. Projektu atbalsta NORDPLUSMUSIC.

Dalīties ar šo ziņu