JVLMA Klavieru katedra pavasara semestri uzsāk ar starptautiskām meistarklasēm

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs prof. Juris Kalnciems informē:

Šo, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai ļoti nozīmīgās jubilejas gadu Klavieru katedrā aizvadām ļoti aktīvā darbā: katedras docētāji aktīvi sniedz koncertus un meistarklases, mēs gatavojam grāmatu par JVLMA Klavieru katedras 100 gadu vēsturi, kā arī organizējam "Crossing Keyboards" sadarbības projektu ar studējošo un docētāju vizītēm Ziemeļvalstu mūzikas augstskolās.

Taču svētku noskaņā arī neaizmirstam, ka katedras pamatuzdevums ir nodrošināt Latvijas jaunajiem pianistiem izcilas, starptautiskas profesionālās izglītības iespējas, tādēļ esam šo akadēmisko gadu piepildījuši ar izcilu mūziķu – mūsu labu draugu un sadarbības partneru meistarklasēm. Pavasara semestri aizsāksim, uzņemot ciemos kolēģus no Austrijas, Prāgas un Lielbritānijas. Visi interesenti laipni aicināti apmeklēt meistarklases, kuras noritēs ar Erasmus+ atbalstu!”

No 27. līdz 30. janvārim ar JVLMA Klavieru nodaļas studējošajiem profesionālajā pieredzē dalīsies Dānijā dzimušais pianists un diriģents Svens Birks, kuru karjera pēc studijām Vīnē vedusi koncerttūrēs pa Eiropu, Āziju un Ameriku. Šobrīd viņš ir Klavieru katedras vadītājs un klavierspēles profesors Antona Bruknera universitātē Lincā, Austrijā. Vairākus gadus viņš strādājis arī Mozarteum Universitātē, Zalcburgā. Profesora akadēmiskās zināšanas izmanto dažādas starptautiski pazīstamas mūzikas izdevniecības, pieaicinot rediģēt Universal Edition Wien, Zimmermann Frankfurt un Edition Peters jaunākos nošu izdevumus. Profesors sniegs meistarklases 27. janvārī 11.00-12.00 209. telpā, 28. janvārī 10.00-14.00 409. telpā, 29. janvārī 10.00-14.00 409. telpā un 30. janvārī 10.00-14.00 207. telpā. 

No 11. līdz 13. februārim JVLMA klavierspēles studentiem būs iespējams papildināt zināšanas un iemaņas pie čehu pianista un pedagoga Libora Novačeka, kurš studējis Gildholas Mūzikas un drāmas skolā pie Džoanas Hevilas, kā arī meistarklasēs pie Lazara Bermana, Mareja Peraijas, Dmitrija Baškirova, Dominka Merlē un citiem pasaulslaveniem pianistiem. Libors Novačeks sniedzis priekšnesumus tādās slavenās koncertvietās kā Londonas Barbican Centre, Royal Festival Hall, Wigmore Hall un Cadogan Hall, Prāgas Rudolfinum, Hamburgas Musikhalle, Buenosairesas Teatro Colón, un Vašingtonas Kenedija centrā, kā arī citviet ASV, Argentīnā, Brazīlijā, Dienvidāfrikā, Indijā, Spānijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, un Čehijā. Izdevuma The Gramphone kritiķi viņa spēli raksturo kā “brīnišķīgi frāzētu, delikāti krāsainu un individualizētu”, bet Harmonie slavē pianista “temperamentīgo, stilistiski detalizēto, precīzo un vienlaikus spontāni svaigo sniegumu”. Šobrīd Libors Novačeks ir klavierspēles profesors Grācas Mūzikas un izpildītājmākslas universitātē un Prāgas Konservatorijā. Viņa meistarklases būs iespējams vērot 12. februārī 10.00-14.00 409. telpā un 13. februārī 10.00-14.00 409. telpā.

Savukārt no 18. līdz 20. februārim JVLMA Klavieru katedrā ar meistarklasēm viesosies Karaliskās Ziemeļu mūzikas koledžas (Mančestra, Lielbritānija) Klavieru katedras vadītājs Greiems Skots, Gramophone kritiķu raksturots kā “neparasti talantīgs pianists”. Greiems Skots uzstājies slavenākajās Eiropas, Āzijas un ASV koncertzālēs, sadarbojoties ar Londonas Filharmonisko orķestri, Karalisko Liverpūles filharmonisko orķestri, Karalisko Skotijas Nacionālo orķestri, Montekarlo Filharmonisko orķestri, Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, Keiptaunas Simfonisko orķestri, Singapūras Simfonisko orķestri, un Ņujorkas Kamerorķestri, kā arī citiem pazīstamiem mūziķu kolektīviem. Meistarklašu norises plānojums vēl tiks precizēts.

Dalīties ar šo ziņu