JVLMA Klavieru katedras pārstāvji viesojas Somijā

2020. gada 28. februārī JVLMA Klavieru katedras pārstāvji projekta “Crossing Keyboards” ietvaros viesojās Sibeliusa Akadēmijā, Helsinkos.

Vizītes ietvaros profesors Juris Kalnciems un asociētais profesors Toms Ostrovskis sniedza meistarklases jaunajiem pianistiem no Somijas, Krievijas un Gruzijas, savukārt Latvijas pianisma skolu ar priekšnesumiem koncertā pārstāvēja JVLMA studējošie Lelde Rasnace, Laura Balabane, Elizabete Bērziņa un Aleksandrs Kalējs. Tika atskaņoti Nikolaja Metnera, Aleksandra Skrjabina, Morisa Ravēla, Pētera Vaska, Lindas Leimanes un citu komponistu klavierdarbi.

JVLMA klavierspēles studente Elizabete Bērziņa par dalību projektā stāsta:

Apmaiņas brauciens uz Helsinkiem “Crossing Keyboards” ietvaros pavēra lielisku iespēju spēlēt tikko atjaunotā koncertzālē uz izcili piemeklētām “Steinway&Sons” klavierēm.

Somijas augstskolas klavieru katedras profesori un studenti mūs uzņēma ļoti silti, ļaujot brīvi vingrināties un gatavoties koncertam labākajās akadēmijas telpās. Augstskolas studentiem arī bija liela interese uzzināt vairāk par Latviju, Rīgu, JVLMA ikdienu un koncertdzīvi, kā arī par latviešu komponistiem, kuru skaņdarbi tika atskaņoti koncertā. Brauciens bija lieliska pieredze iepazīt gan Sibēliusa Akadēmijas klavieru katedras studentus, profesorus, un somu kultūru, gan arī vairāk uzzināt par saviem studiju kolēģiem un profesoriem, kuri devās šajā braucienā.”

Projektā "Crossing Keyboards" ar JVLMA sadarbojas Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Reikjavīkas Mākslu augstskolas un Stokholmas Karaliskās mūzikas koledžas klavieru katedras. Projekta ietvaros partneraugstskolas nodrošina studentiem starptautisku koncertpraksi un iespējas veidot kontaktus ar savas paaudzes mūziķiem ziemeļvalstīs, kā arī organizē klavierspēles docētāju meistarklases.

Šopavasar JVLMA Klavieru katedra plāno vizītes Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijā un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā, savukārt viesos uzņems profesorus un studentus no Helsinkiem, Tallinas un Viļņas. Uz meistarklasēm un koncertiem aicināti visi interesenti!

Projektu atbalsta Erasmus+ un Nordplus.

Dalīties ar šo ziņu