2021. gada 11. jūnijā JVLMA Klavieru katedras pieaicinātā docētāja Antoņina Suhanova sniedza solokoncertu prestižajā Vigmoras zālē (Wigmore Hall), Londonā, atskaņojot V. A. Mocarta, F. Šūberta, O. Nasena un S. Prokofjeva skaņdarbus klavierēm.
Pianiste par koncertu stāsta: “Man bija neaprakstāms prieks atgriezties uz Vigmoras zāles skatuves. Būt aicinātai uzstāties šajā vietā ir augsta profesionālā atzinība, taču arī liela atbildība prasīgas un erudītas publikas priekšā godam pārstāvēt savu valsti un pianistu paaudzi. Pirms nedēļas Vigmoras zālē spēlēja Mitsuko Učida (Mitsuko Uchida) un Andrāšs Šifs (András Schiff) – satraucoši, ka šonedēļ bija mana kārta. Izvēlēties repertuāru bija ļoti viegli, jo zināju, ka programmu vēlos veidot ap Sergeja Prokofjeva 8. klaviersonāti – pasaule šogad svin šī izcilā komponista un pianista 130 gadu jubileju, turklāt viņa mūzika man ir ļoti tuva jau kopš studiju gadiem Latvijā.”
Londonas Vigmoras zāle nesen atzīmējusi 120. dzimšanas dienu – 1901. gadā to savām vajadzībām uzbūvējusi Bechstein klavieru ražotāju kompānija un skatuvi ar priekšnesumu atklājuši slavenais pianists Feručo Buzoni (Ferruccio Busoni) ar vijolnieku Ežēns Izaī (Eugène Ysaÿe). Vairāk nekā gadsimtu zāles dzidrajā akustikā skanējuši visdažādākie mūzikas žanri, no renesanses perioda opusiem līdz pat modernajam džezam un laikmetīgo komponistu jaundarbiem. Koncertzālē regulāri uzstājas pasaules slavenākie mūziķi, kā arī spilgtākie un daudzsološākie jaunās paaudzes mākslinieki, ik gadu notiek vairāk nekā 450 koncerti un tiek organizēti prestiži, starptautiski jauno mūziķu konkursi. 2005. gadā koncertzāle izveidojusi savu CD ierakstu zīmolu, kura ietvaros jau izdoti 80 dzīvo priekšnesumu ieskaņojumi.
A. Suhanova uz starptautiskām skatuvēm uzstājas kopš 2000. gada. Klavierspēli apguvusi P. Jurjāna mūzikas skolā pie Ludmilas Kiseļenko, J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā pie Guntas Božas un JVLMA pie prof. Jura Kalnciema. Pianiste turpinājusi studijas Londonā, Gildholas Mūzikas un drāmas skolā pie profesora Ronana O’Horas, kur ieguvusi bakalaura un maģistra grādus izpildītājmākslā ar izcilību, kā arī Izpildītājmākslinieces Diplomu ar izcilību. Suhanova uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonia Concertante, Tallinas kamerorķestri, kamerorķestri Maskavas Virtuozi un citiem kolektīviem, sadarbojoties ar tādiem izciliem diriģentiem kā Vladimirs Spivakovs (Vladimir Spivakov) un Andris Nelsons. Viņa sniegusi neskaitāmus priekšnesumus Lielbritānijā, Itālijā, Vācijā, Holandē, Austrijā, Krievijā, ASV un citās pasaules valstīs. 2016. gadā Antoņina Suhanova debitējusi Bārbikana zālē, Londonā, savukārt 2018. gadā - Londonas Vigmora zālē. Pianiste ir Gildholas fonda stipendiāte, Hattori balvas, Keneta Lavlenda fonda balvas, Help Musicians UK, Drake Calleja fonda balvas, Making Music UK, Musicians’ Company balvas ieguvēja, kā arī 2018. gada Vācu Starptautiskās pianistu balvas nominante. A. Suhanovas ieraksti skanējuši Latvijas Radio 3 Klasika, Krievijas televīzijas Pirmajā kanālā, Šveices radio Espace 2 un Lielbritānijas BBC Radio 3.