JVLMA Klavieru katedras vadītājs viesojas Tbilisi Valsts konservatorijā

JVLMA Klavieru katedras vadītājs Artūrs Cingujevs maija izskaņā viesojās Vano Sarajišvili Tbilisi Valsts konservatorijā, kur piedalījās pianistu diplomeksāmenu komisijas darbā un sniedza meistarklases, strādājot ar J.S. Baha, V.A.Mocarta, F.Šopēna, R.Šūmaņa, J.Brāmsa un citu komponistu opusiem. Pēc meistarklasēm notika pieredzes apmaiņa ar Tbilisi konservatorijas kolēģiem, kur tika apspriestas klavieru katedru studentu apmaiņu iespējas, kā arī diskutēts par sadarbību ar rektoru un pianistu Georgu Vačnadze (George Vatchnadze).

Tbilisi Valsts konservatorijā bija apskatāms muzejs, kurā ir saglabājusies Džemmas Skulmes glezna un Sergeja Rahmaņinova klavieres. Bija apskatāmas dažādas vēstures liecības un fotogrāfijas, kurās attēlota arī pianiste un pedagoģe Anastasija Virsaladze, kura izskolojusi vairāk nekā 100 pianistus, tajā skaitā Eliso Virsaladzi, Dmitriju Baškirovu un citus.

Vienlaikus konservatorijā notika festivāls “Tbilisi Piano Fest”, kurā piedalījās tādi pasaulslaveni mākslinieki kā kanādiešu pianists un komponists Marks Andrē Amelēns (Marc-André Hamelin), franču pianists, komponists un pedagogs Sipriēns Kacaris (Cyprien Katsaris) un citi, uz kuru koncertiem tika ielūgts arī A. Cingujevs. Pēc koncertiem notika pieredzes apmaiņa par dažādiem interpretācijas un stila aspektiem pianisma skolu kontekstā.

#ErasmusPlus

Dalīties ar šo ziņu