JVLMA Kompozīcijas katedras studentiem panākumi kormūzikas kompozīciju konkursā "Vox Juventutis"

Līdz 2020. gada 26. aprīlim tika izsludināta pieteikšanās starptautiskajam kormūzikas kompozīciju konkursam Vox Juventutis Lietuvā, kurā visa vecuma un dažādu mūzikas jomu studējošie tika aicināti iesūtīt iepriekš neatskaņotus un nepublicētus jaundarbus. 

Konkursā piedalījās trīs JVLMA docenta Ērika Ešenvalda audzēkņi - studenti Gaitis Jānis Pujāts un Alise Bērziņa un tālākizglītības students Maikls Heils (Michael Hale). Viņu kompozīcijas ierindojās desmit labāko kormūzikas darbu sarakstā un 2021. gada janvārī piedzīvos pirmatskaņojumu profesionālā kora Jauna Muzika interpretācijā. 

Strauji pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai Lietuvā, šogad konkurss norisinājās citādāk kā ierasts un konkursa žūrijai tika dots īpaši sarežģīts uzdevums – izvērtēt 24 kompozīcijas bez iespējas tās noklausīties, izvēlēties desmit labākās pirmatskaņojumam noslēguma koncertā un paziņot trīs uzvarētājus, no kuriem 2. vietu saņēma Ērika Ešenvalda students Maikls Heils.

Konkursa fināla koncerts bija iecerēts 3. jūnijā, taču saistībā ar notikumiem pasaulē tika pārcelts uz 2021. gada janvāri.


“Ar savu pirmo kompozīciju korim šogad pavasarī es piedalījos starptautiskajā kompozīciju konkursā Vox Juventutis, kas notika Viļņā un kuru organizēja Lietuvas komponistu savienība sadarbībā ar Vaclova Augustinas vadīto profesionālo kori Jauna Muzika. Rezultāts mani patīkami pārsteidza – mans opuss O Salutaris hostia iekļuva finālistu koncertā, ko gaidu ar lielu nepacietību!”

- Gaitis Jānis Pujāts

“Konkursam Vox Juventutis nosūtīju savu kora darbu Myrabile mysterium. Tas bija pirmais konkurss, kurā piedalījos, un tieši tādēļ man būs liels prieks kā vienai no desmit finālistiem piedzīvot sava opusa pirmatskaņojumu! Diemžēl pandēmijas dēļ koncerts pārcelts uz 2021. gada janvāri.”

- Alise Bērziņa

“Savā kordziesmā Evening Song es ietērpu savas jaunības atmiņas un tās sajūtas, kuras biju piedzīvojis reiz dievnamā, kad tā tukšajā telpā klusām skanēja kādi dziedājumi. Esmu pateicīgs žūrijai par augsto atzinību – 2. vietu!”

- Maikls Heils

Dalīties ar šo ziņu