JVLMA mācībspēki ASV sniedz meistarklases un piedalās džeza festivāla žūrijā

Nebraskas universitātē Omahā, ASV, patlaban studē arī divi JVLMA studenti.

Aizvadītajā nedēļā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Džeza mūzikas katedras macībspēki – asoc. profesore Inga Bērziņa un lektors Artis Orubs (attēlā) – sniedza meistarklases Nebraskas universitātē Omahā, ASV, kā arī piedalījās tur notiekošā džeza festivāla “UNO's 51st Annual Great Plains Jazz Festival” žūrijā un festivāla ietvaros uzstājās četros koncertos. Īpaši saviļņojoša mūsu mācībspēkiem bija satikšanās ar patlaban Omahā studējošajiem JVLMA studentiem džeza pianistu Matīsu Žilinski un sitaminstrumentālistu Jurģi Lipski.

Trīs jautājumi Ingai Bērziņai

Kāds ir jūsu priekšstats par Omahas universitātes džeza studentu sagatavotību?
Amerika ir slavena ar savu bigbendu kultūru, kuras veidošanā iesaistās bērni un jaunieši, uzlabojot savu instrumentspēli un kopējo līmeni. Esot festivāla žūrijā, dzirdējām dažāda līmeņa sastāvus (A, B un C), tomēr šķiet lieliski, ka jau tik mazā vecumā tik daudzi bērni gūst pieredzi improvizācijā un kolektīvā muzicēšanā, kas viņiem sagādā prieku. 
Studijas Nebraskas universitātes Omahā Džeza departamentā ir intensīvas, studenti piedalās daudzos projektos (pēc pāris nedēļām mums ar Omahas studentiem ir paredzēts kopējs brauciens uz Izraēlu).

Ar ko mūsu džeza studenti atšķiras no amerikāņu jauniešiem? 
Domāju, ka mūsu jauniešu džeza bigbendi neatpaliek no amerikāņiem, jo notiek aktīvs izglītības process. Tomēr bigbendu popularitātes ziņā nespējam sacensties.

Kā aizritēja jūsu koncerti festivāla ietvaros?
Šīs nedēļas laikā bija vairākas iespējas uzstāties kopā ar mūsu studentiem un kolēģi Arti Orubu. Tā bija brīnišķīga pieredze kopā ar dažāda vecuma jauniešu bigbendiem, kā arī ar skolotāju bigbendu, kurā piedalījās aicinātie viesi no Amerikas skolām.

Mūsu mācībspēku viesošanās Omahā bija iespējama, pateicoties Erasmus+ atbalstam. 

Dalīties ar šo ziņu