No 14. līdz 17. septembrim Rīgā un Liepājā norisinājās starptautiskā IAMIC 2023 konference, ko rīkoja Latvijas Mūzikas informācijas centrs, uz Latviju atvedot mūzikas nozares profesionāļus un ekspertus vairāk kā no 20 dalībvalstīm.
IAMIC (International Association of Music Information Centres) ir starptautisks organizāciju tīkls, kura mērķis ir savstarpējā sadarbībā, popularizējot savas valsts vai reģiona mūziku, sniegt atbalstu un informāciju citām dalīborganizācijām.
Šī gada konferences tēmu lokā bija būtiski jautājumi: kāda ir mūzikas izglītības nākotne, tās nozīme auditorijas attīstībā? Kā noturēt auditoriju digitālajā laikmetā? Kāda ir veselīga mūzikas ekosistēma? Kādas ir laikmetīgās kormūzikas tendences? Laikmetīgā/alternatīvā mūzika – tās loma un izaicinājumi mūsdienu kultūrā? Kā saglabāt savu unikālo balsi, nepazaudējot plašāku auditoriju? Kāda loma nākotnē būs mākslīgajam intelektam (AI) mūzikas radīšanā?, kā arī citi mūzikas nozarei svarīgi jautājumi.
Kā lektori un diskusiju dalībnieki konferencē piedalījās vairāki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) mācībspēki: docents Mārtiņš Klišāns, Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs un asociētais profesors Toms Ostrovskis, Orķestra klases vadītājs un docents Kaspars Ādamsons, docētājs un ZPC zinātniskais asistents Edgars Raginskis, Mūzikas tehnoloģiju katedras vadītājs un asociētais profesors Rolands Kronlaks, docētājs Jānis Daugavietis, docētājs un ZPC pētnieks Džeikins Pusons (Jachin Pousson).
JVLMA docētājas un Latvijas Mūzikas informācijas centra ekspertes Kristiānas Vaickovskas vadībā konferences praktiskajā norisē darbojās JVLMA Muzikoloģijas katedras studentes: Kate Slišāne, Laura Bokta, Līva Šķestere, Marta Liepiņa un Marta Paula Pauliņa.