JVLMA maģistranta Aleksandra Kalēja un absolventa Dāvja Sliecāna duets koncertē Brēmenē

26. septembrī prof. Sergeja Osokina klavieru klases maģistranta Aleksandra Kalēja un asoc. prof. Ināras Brīnumas alta klases absolventa Dāvja Sliecāna duets sniedza solokoncertu Sendesaal Brēmenē.

Mūziķi atskaņoja Ludviga van Bēthovena ''Notturno'' (pēc Serenādes stīgu trio op. 8), Roberta Šūmaņa ''Pasaku ainas'' op. 113 un Bendžamina Britena ''Lachrymae'' (Asaras, pārdomas par Džona Daulenda dziesmu).

''Sendesaal'' celta 1952. g. kā Brēmenes Radio mājvieta. Savam laikam revolucionāra ''house-in-house'' būve, kur koncertzāle ar izcilu akustiku ir vienlaikus liela ierakstu studija. 2007. gadā Radio pārvācoties uz citu vietu, ''Sendesaal'' tiek pakļauts nojaukšanas riskam, lai celtu lielveikalu. Koncertzāle tiek saglabāta pēc 7 gadu ilgas cīņas, ko paveica esošais mākslinieciskais vadītājs Peters Šulce, uzņēmējs Klauss Hiboters (glābis no sagrūšanas 10 ēkas Vecrīgā, tostarp Konventa Sētas kompleksu) un pianists Alfrēds Brendels. Leģendārais pianists šeit ir ierakstījis lielu daļu savu ierakstu līdzās Džonam Keidžam, Kītam Džaretam, Nikolasam Arnonkūram, Artemis Quartet un daudziem citiem.

Duo Kalējs & Sliecāns regulāri veido jaunas koncertprogrammas, kas ir skanējušas koncerttūrē Amerikas Savienotajās Valstīs, iegūstot Knuta Lesiņa balvu, Igaunijā, Vācijā un starptautiskos festivālos Latvijā. Duets kamermūziku studējis pie profesoriem Sergeja Osokina un Guntas Rasas. Mūziķu sadarbība radās 2016. gadā, kļūstot par konkursa "JVLMA labākais studentu kameransamblis" laureātiem, savukārt 2019. gadā ieguvuši Grand Prix Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA rīkotajā koncertprogrammu konkursā un 1. vietu 24. starptautiskajā mūzikas ierakstu konkursā "Grand Prize Virtuoso" kameransambļu kategorijā. Veiksmīgi veidojušās sadarbības ar komponistiem – Madaru Pētersoni, Agitu Reķi, Imantu Zemzari, Aivaru Kalēju un Arturu Maskatu.

Dalīties ar šo ziņu