JVLMA Mūsdienu mūzikas festivāla "deciBels" koncerts "A-Ronne" nominēts balvai "Kilograms kultūras 2021"

Sācies "Kilograms kultūras 2021" pavasara balsojums un JVLMA Mūsdienu mūzikas festivāla ietvaros izskanējušais Latvijas Radio kora koncerts "A-Ronne" ir nominantu vidū.

Dažas dienas pirms koncerta LR3 raidījumā "PārMijas" diriģents Kaspars Putniņš stāstīja: "Mēs ar Rolandu Kronlaku, kurš ir festivāla tēvs un galvenais ideologs, jau pirms vairākiem gadiem runājām par to, kāda varētu būt mūsu sadarbība un zem kāda kopīga “jumta” varētu “savilkt” kopā dažādus muzikālus skaņdarbus, lai tie veido kopēju stāstu, un arī uzrunāt jaunos komponistus, lai viņi raksta savu mūziku kontekstā, nevis vienkārši tāpat. Lučāno Berio “A-ronne” ienāca prātā kā tāds centrālais opuss, ap kuru varētu virknēties jauno komponistu darbi. Sarunas tiešām notika jau pavisam sen, jo ar šo koncertu stāsts ir tāds – pagājušā gada 12. martā bija ģenerālmēģinājums Mūzikas akadēmijā, un pēc ģenerālmēģinājuma ieradās mūsu direktore Dace Bula un pateica: “Mīļie draugi, iesim nu mājās, nekāda koncerta rīt nebūs,” jo tieši 13. martā sākās lielas nepatikšanas ar Covid-19."

Gadu vēlāk, 2021. gada 12. martā, Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā dāvāja publikai iespēju koncertu "A-Ronne" skatīties tiešsaistē. Priecājamies par atzinību un aicinām balsot par notikumu līdz 28. maija plkst. 23.59!

Dalīties ar šo ziņu