JVLMA noticis pirmais kolektīva mēģinājums ar DANTE audio un NDI video tīklu

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā noticis pirmais JVLMA un Rīgas Doma kora skolas bigbenda mēģinājums Dāvja Jurkas vadībā, izmantojot šobrīd modernāko metodi audio un video datu pārraidei - DANTE audio un NDI video tīklu. Šī sistēma nodrošina iespēju mazākām mūziķu grupām vienlaicīgi no dažādām lokācijām akadēmijā muzicēt kopā.

Dāvis Jurka par jauno pieredzi stāsta: “Pateicoties šai digitālajai sistēmai, kas nodrošina audio signālu bez kavēšanās laika no jebkuras vietas JVLMA, mums šajos visiem dīvainajos laikos beidzot ir iespēja darboties kopā arī lielajiem kolektīviem, atrodoties dažādās telpās. Protams, milzīgs paldies skaņu režijas nodaļai par šī visa nodrošināšanu un realizēšanu dzīvē. Lai arī sistēma ir jauna, manuprāt, rezultāts ir ļoti labs. Sajūta ir kā normālā studijas situācijā. Paldies arī Edmundam Mickum un komandai par video nodrošinājumu, lai gūtu vēl labāku klātienes sajūtu.

Nekas nevar aizstāt kolektīvu mēģināšanu kopā, bet šī sistēma noteikti ļaus mums pārdzīvot šos laikus produktīvāk.”

JVLMA datortīkla modernizācija un nepieciešamo iekārtu iegāde veikta ar Kultūras ministrijas piešķirto finansējumu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmes uz izglītības nozari mazināšanai, Nordplus un Erasmus+ finansējumu, kā arī JVLMA struktūrvienību un augsta līmeņa tehnisko atbalstu - SPX un Tilts Integration - sistēmas uzstādīšanas procesā.

Dalīties ar šo ziņu