JVLMA notiks divi unikāli trīsdimensiju audio koncerti

Šā gada 8. un 9. jūlijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) tam īpaši būvētā kupolā notiks unikāli trīsdimensiju audio koncerti “Sfēra / Balss. Buravickis / Majore”.

Platona Buravicka elektronikas ideju lidojumā un kopīgā improvizācijā koncertos izskanēs latviešu komponistu laikmetīgā mūzika: tiks pirmatskaņoti Ansela Kaugera, Platona Buravicka, Viktorijas Majores, Maritas Semjonovas un Andreja Mārtiņa Grīnberga jaundarbi. Pie klavierēm – Veronika Rinkule.

Ambisoniskā jeb imersīvā skaņa ir inovatīva tehnoloģija, ar kuras palīdzību notiek virtuāla trīsdimensiju skaņu lauka veidošana un reproducēšana. Ambisoniskā skaņa paplašina mūzikas uztveres pieredzi un tehnoloģiskās robežas, sniedz dabisku un visaptverošu skaņu pārdzīvojumu. Latvijā šī tehnoloģija parādījusies salīdzinoši nesen, un viens no tās pirmatklājējiem šeit ir komponists Platons Buravickis. Viņš sadarbībā ar dziedātāju Viktoriju Majori ir izveidojis īpašu koncertprogrammu, kas tiks atskaņota trīsdimensiju audio formātā tam īpaši izveidotā sistēmā jeb kupolā JVLMA.

Kupols tiks izbūvēts JVLMA lielajā zālē, un klausītāji tiks nosēdināti kupola iekšpusē, tādā veidā nodrošinot unikālu un telpisku skaņas pieredzi. “Domāju, ka tā būs neatkārtojama pieredze,” saka koncerta organizatore, dziedātāja Viktorija Majore. Šādi projekti ar skaņu kupolu Latvijā tiek veidoti diezgan maz. “Kupolā ir izvietoti vairāk nekā 20 skaļruņi, kas tiek vadīti no atsevišķas pults, un ar to mēs varam panākt dažādus interesantus efektus – te skaņa darbojas labajā pusē, te kreisajā, te skan kaut kur priekšā, te aizmugurē. Skaņa ceļo, un var notikt visādi brīnumi,” stāsta dziedātāja. Tiesa, līdz ar to klausītājiem pieejamo vietu skaits ir ierobežots.

Tomēr pats svarīgākais esot tas, ka šajā koncertā skanēs gandrīz tikai jaundarbi. “Un, lai cik tas nebūtu jocīgi – arī manas pašas sarakstīts jaundarbs: dziesmu cikls ar trim dziesmām, no kurām vienu oriģinālā ir paredzēts spēlēt ar glāzēm. Tā kā šis ir tāds vairāk elektroniskās mūzikas koncerts, tad Platons Buravickis ir sagatavojis ļoti interesantu skaņu rakstu, kas pavadīs manu dziedājumu,” atklāj V. Majore.

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kad? 08.07. un 09.07. plkst. 19.00.
Kur? JVLMA Lielajā zālē, K.Barona 1. Vietu skaits ierobežots.
Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/31055

 

Dalīties ar šo ziņu