JVLMA notiks koncerts "Mīlestības mūzika"

28. janvārī labdarības koncertu cikla "Mana pirmā skatuve" ietvaros notiks jau septītais koncerts "Mīlestības mūzika", kuru kopīgi organizē Emīla Dārziņa mūzikas skola un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. 

Koncerta galvenie varoņi ir divi ansambļi, kurus izveidojuši Dārziņskolas absolventi – klarnetists Arturs Perts un vijolnieks Jevgeņijs Čepoveckis. Tagad viņi pārstāv Norvēģijas Mūzikas akadēmiju Oslo un Grācas Mūzikas un mākslu universitāti.

Notikumam ir arī pievienotā vērtība – stīgu okteta Oberton viesošanās un dalība šajā koncertā atklāj apmaiņas projektu starp Rīgas un Grācas mūzikas augstskolām. Saskaņā ar šo savstarpējo augstskolu vienošanos, 2020. gada pavasara konkursa  "Labākais JVLMA studentu kameransamblis" uzvarētāji dosies atbildes vizītē uz Grācu nākošajā studiju gadā.

28. janvārī klausītājiem tiks piedāvāta ļoti romantiska programma – koncertstāsts “Komponistu mīlestības vēstules”, Oberton atskaņotais Reinholda Gliēra Oktets op.5, kuru komponists uzrakstīja 25 gadu vecumā, kā arī Dmitrija Šostakoviča un Astora Pjacollas darbi.

JVLMA docētājiem un studentiem ieeja koncertā brīva.

Dalīties ar šo ziņu