JVLMA notiks Ungārijas un Latvijas jauno mūziķu koncerts

14. novembrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē notiks kamermūzikas koncerts, kas iezīmē jaunu sadarbības modeli un jaunus draugus mūzikā -  Ungārijas un Latvijas jaunie mūziķi piedāvā klausītājiem interesantu programmu, kas līdztekus M. Ravela un B. Martinu darbiem iepazīstina arī ar visjaunākās paaudzes latviešu un ungāru komponistiem.

Budapeštas Ferenca Lista Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas katedras iniciatīvai atsaucās Prāgas, Helsinku, Cīrihes Mūzikas akadēmijas, kā arī Londonas Gildhollas Mūzikas un drāmas skola – un tagad arī mūsu jaunajiem mūziķiem ir iespēja iekļauties šajā daudzsološajā sadarbībā. 

Abu Mūzikas akadēmiju jaunajiem komponistiem tika dots uzdevums radīt klavieru trio, kuru atskaņotu otras Akadēmijas jaunie kamermūziķi, papildinot programmu ar repertuāru pēc savas izvēles. Rezultātā tapa savdabīga un saturīga koncertprogramma, kas skanēs divas reizes – 26. oktobrī Budapeštas Ferenca Lista Mūzikas akadēmijas krāšņajā Šolti zālē un 14. novembrī – JVLMA Lielajā zālē Rīgā.  Blakus Morisa Ravela Klavieru trio, Boguslava Martinu Trio flautai, čellam un klavierēm un Filipa Gobēra Par un clair matin no Trīs akvareļiem flautai, čellam un klavierēm klausītājiem būs iespēja iepazīties ar jaunā ungāru komponista Balaža Keckeša /Balázs Kecskés D/ Liebeslieder  un pavisam jaunā latviešu komponista Andrieva Alkšņa In the Labyrinth of Letters.

Latvijas pārstāv trio Espresso - 2019. gada konkursa “Par labāko JVLMA kameransambli” uzvarētāji Laura Balabane (klavieres), Egija Sproģe-Orehova (flauta) un Tomass Ančs (čells), bet Ungārijas trio Encuentro sastāvā spēlē Kristóf Tóth (vijole), Eszter Agárdi (čells), Henrik Szőcs (klavieres).


Koncertu atbalsta ERASMUS+ programma, Budapeštas Ferenca Lista Mūzikas akadēmija, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Informatīvais atbalsts  - Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā, Ungārijas Republikas vēstniecība Latvijā.

***

Biļetes cena - 3 ; skolēniem, uzrādot apliecības - ieeja bez maksas.

Dalīties ar šo ziņu