JVLMA notiks unikāla skaņdarbu cikla “Latvijas komponistu jaundarbi Latvijas Mūzikas akadēmijai” koncerti

JVLMA paredzēts unikāls koncertu cikls, kurā tiks atskaņoti Latvijas laikmetīgās mūzikas komponistu jaundarbi, kas komponēti speciāli JVLMA instrumentālo ansambļu sastāviem un orķestriem.

Šis jaundarbu cikls uzskatāms par unikālu notikumu Latvijas kultūrā, jo nekad iepriekš Latvijas vienīgās mūzikas augstskolas vajadzībām īsā laika sprīdī nav tapuši tik daudzi oriģinālmūzikas skaņdarbi. Sadarbībā ar Latvijas komponistu savienību un, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “Nākotnes kultūras piedāvājums” atbalstam, JVLMA aicinājumam atsaukušies 29 komponisti un kopskaitā tapuši 35 jaundarbi – 18 skaņdarbi dažādiem kameransambļu sastāviem, 6 darbi orķestrim un 11 kora dziesmas. Rezultātu JVLMA aicina novērtēt četros pirmatskaņojumu koncertos.

Bagātīgā kamermūzikas “raža” klausītājiem tiks piedāvātā divos koncertos – 23. septembrī un 10. novembrī, bet jau pavisam drīz – 1. oktobrī ar jaundarbu koncertu sezonu atklās JVLMA simfoniskais orķestris, kurā izskanēs Ilonas Breģes, Georga Pelēča un citu latviešu komponistu simfoniskie darbi, kurus kopā ar orķestri interpretēs diriģents Kaspars Ādamsons. Savukārt 17. decembrī par godu JVLMA Kordiriģēšanas katedras un jauktā kora 75. jubilejai tiks izdots disks un koncertā atskaņots tā repertuārs – jaunas a cappella dziesmas, kuru galvenais motīvs būs Mīlestība uz kora dziesmu.

Cikla pirmajam koncertam, kas norisināsies 23. septembrī plkst. 18:00 JVLMA Lielajā zālē, dots nosaukums Atspēriens. Šādu nosaukumu iedvesmojis komponista Riharda Zaļupes skaņdarbs Rebonds C, kuru izpildīs sitaminstrumentu ansamblis. Septembra koncertā būs dzirdami arī citu mūsdienu komponistu – Indras Rišes, Annas Veismanes, Kaspara Zemīša, Alekseja Peguševa, Vinetas Līces, Armanda Skuķa, Evijas Skuķes un Asijas Ahmetžanovas – darbu pirmatskaņojumi. Repertuāru galvenokārt veidos mūzika taustiņinstrumentiem un stīgu instrumentiem, piemēram, skaņdarbi klavieru duetam vai stīgu kvartetam. Līdztekus tam koncertā uzstāsies arī tādi instrumentālie sastāvi kā akordeonu ansamblis, klavieru kvartets, klavieru kvintets un citi.  

Mūzikas akadēmija aicina uz Latvijas komponistu jaundarbu koncertiem! Biļetes iegādājamas TIKAI iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs vai www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena – 5€. Ieeja JVLMA telpās tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu (kas apstiprina faktu par vakcināciju, pārslimošanu vai negatīvu testu), sejas masku un personu apliecinošu dokumentu.

Pateicoties VKKF mērķprogrammas “KultūrELPA” atbalstam, visi cikla “Latvijas komponistu jaundarbi Latvijas Mūzikas akadēmijai” koncerti tiks pārraidīti arī tiešsaistē JVLMA mājaslapā un Youtube kanālā.

Dalīties ar šo ziņu