JVLMA pārstāvji piedalās etnomuzikologu organizācijas Pasaules konferencē

21.-27. jūlijā Lisabonā (Portugālē) notiek vispasaules etnomuzikologu organizācijas "International Council for Traditional Music" (ICTM) 46. Pasaules konference.

Tajā piedalās arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) zinātniskā un radošā darba prorektore profesore Anda Beitāne, kura vienlaikus ir arī Latvijas oficiālā pārstāve (Liaison Officer) ICTM pasaules tīklā, un pētnieks Ardians Ahmedaja – ICTM daudzbalsīgās mūzikas pētniecības grupas dibinātājs un vadītājs. 

Starptautiskā panelī kopā ar kolēģiem un domubiedriem no Austrijas, Sardīnijas un Skotijas viņi prezentē JVLMA iniciētu starptautisku pētniecības projektu "Local Music and Dance in Public Spaces". 

"ICTM pasaules konference tiek organizēta ik pēc diviem gadiem, un tajā piedalās etnomuzikologi un etnohoreologi no visas pasaules," stāsta Anda Beitāne. "Līdzās tradicionālajiem formātiem šajās konferencēs nozīmīgu vietu ieņem arī tradicionālās mūzikas koncerti, filmu prezentācijas un dažādu pasaules mūzikas kultūru meistarklases, kas šajā reizē notiek zem patīkami karstās Portugāles saules."

Foto no kreisās: Ignazio Macchiarella (Kaljari universitāte, Itālija), Irene Egger (Austrijas tautas dziesmu un mūzikas biedrība), Paolo Zedda (CAMPOS, Sardīnija), Anda Beitāne (JVLMA), Ardian Ahmedaja (Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitāte/ JVLMA). Attālināti panelī piedalījās arī Thomas McKean (Aberdīnas universitāte, Apvienotā Karaliste). 

Dalīties ar šo ziņu