JVLMA pētnieki veido tematisko sekciju Liepājas Universitātes konferencē

24. un 25. martā tiešsaistē norisināsies Liepājas Universitātes 28. starptautiskā zinātniskā konference “Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā”, kurā JVLMA īstenotā CARD projekta pētnieki veido atsevišķu tematisko sekciju “Latvijas mūzikas vēsture un kultūra: mazpētītie jautājumi un CARD projekts”. Sekcijas norises laiks plānots 24. martā plkst. 15.10, un to būs iespējams klausīties Liepājas Universitātes Facebook kontā.

Sekcijas mērķis ir popularizēt aktuālos pētījumus plašākā akadēmiskā un interdisciplinārā vidē, iezīmējot Mūzikas akadēmijas pienesumu kultūras kapitāla kā resursa valsts attīstībai aktualizēšanā abu JVLMA īstenoto CARD apakšprojektu – “Mūzika Latvijā  17. – 19. gadsimtā: radošie procesi kultūras kontekstos” (vad. Lolita Fūrmane)  un “Mūzikas kultūra Latvijā 20. gadsimta 20. – 30. gados un 2. pusē: mazpētītie procesi, jautājumi, problēmas” (vad. Jānis Kudiņš) –  atsevišķos pētījumos.  
Tematiskajā sekcijā ar priekšlasījumiem piedalīsies pētnieki Mārtiņš Boiko, Lauma Mellēna-Bartkeviča un Alberts Rokpelnis, pārstāvot vairākas pētnieku paaudzes, dažādu pieredzi un atšķirīgus pētniecības laukus. Mārtiņš Boiko savā priekšlasījumā dalīsies ar jaunatklāto Johana Gotfrīda Herdera Rīgas periodā ielasdziesmu prakses kontekstā, Lauma Mellēna-Bartkeviča iepazīstinās ar pagājušā gadsimta 20.-30. gadu latviešu supertenora, liepājnieka Artura Priednieka-Kavaras radošajiem ceļiem no Liepājas līdz Eiropas operteātriem, bet Alberts Rokpelnis analizēs šlāgera kā populārās mūzikas jēdziena parādīšanos 20. gs. starpkaru Latvijas kultūrā, tā izpratnes vēsturisko attīstību un ar to saistītos izaicinājumus mūsdienās.
Pilna konferences programma pieejama šeit

Dalīties ar šo ziņu