JVLMA pētnieku lekcijas Aveiro Universitātē, Portugālē

Šodien Aveiro Universitātē, Portugālē, JVLMA Zinātniskā un radošā darba prorektore profesore Anda Beitāne un Zinātniskās pētniecības centra pētnieks Ardian Ahmedaja uzstājas ar priekšlasījumiem par tradicionālo mūziku Latvijā un Albānijā.

Priekšlasījumos apskatītas vairākas tēmas, tostarp dažādi sociāli politiskie un vēsturiskie aspekti, kas ietekmējuši mūzikas tradīcijas abās valstīs.


Beitānes un Ahmedajas vieslekcijas Aveiro Universitātē notiks visu šo nedēļu. Kopā ar kolēģiem Martin Weise no Vīnes Tehniskās Universitātes un Alex Hofmann no Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātes viņi iepazīstinās ar projekta “Towards an alliance for distributed ethnomusicology data” šī brīža rezultātiem.


Tieši šis projekts, kā arī JVLMA kolēģu ERASMUS+ mobilitāte, iedvesmoja Starptautiskās tradicionālās mūzikas padomes (International Council for Traditional Music, ICTM) Portugāles Nacionālo komiteju 24. un 25. maijā organizēt divu dienu konferenci “Open Science, Digital Archives and Institutional Repositories Contemporary Challenges in Ethnomusicology”, kurā Ahmedaja, Beitāne, Hofmann und Weise uzstāsies paneļdiskusijā "Connecting Ethnomusicology Data Collections Using Distributed Repositories and Linked Data Technology".


Projekta "Towards an alliance for distributed ethnomusicology data" partneri ir Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātes Mūzikas akustikas un Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūti (Austrija), Vīnes Tehniskās universitātes Programmatūras tehnoloģiju un interaktīvo sistēmu institūts (Austrija), Mahidolas universitātes Mūzikas koledža (Taizeme), Pendidikānas Sultana Idrisa universitāte (Malaizija), U.P. Etnomuzikoloģijas centrs (Filipīnas) un Jāzepa Vītola  Latvijas Mūzikas akadēmija.

Dalīties ar šo ziņu