JVLMA simfoniskā orķestra koncerts "Dejas dzirksts" Ogrē un Mūzikas akadēmijā

2. decembrī plkst. 19:00 Ogres Mūzikas un mākslas skolā viesojās JVLMA simfoniskais orķestris diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, lai kopā ar mūzikas skolas audzēkņiem uzstātos koncertā “Plecu pie pleca. Dejas dzirksts”.

Projekts “Plecu pie pleca” jau kļuvis par ikgadēju tradīciju, kurā Mūzikas akadēmijas studenti dodas izbraukumos uz reģioniem, kur līdz ar sagatavoto koncertprogrammu atskaņo arī skaņdarbus kopā ar pašiem jaunākajiem mūziķiem – apkārtnē esošo mūzikas skolu audzēkņiem.

Ogres Mūzikas un mākslas skolas direktors Atvars Lakstīgala pauda neviltotu prieku par JVLMA simfoniskā orķestra viesošanos, jo tādējādi skolas audzēkņiem tiek dota iespēja muzicēt kopā ar profesionāļiem. “Jaunā paaudze ir mūsu nākotne. Mūsu visu interesēs ir iedrošināt un iedvesmot jaunos mūziķus,” direktors atzīmēja. Jāpiemin, ka par spīti ierobežojumiem un nelielajam klātienes klausītāju skaitam koncertu bija iespējams vērot arī tiešsaistē, par ko visvairāk priecājās mūzikas skolas audzēkņu vecāki. 

Simfoniskā orķestra koncertu Ogrē apmeklēja arī JVLMA rektors prof. Guntars Prānis, kurš uzsvēra koncerta nozīmīgumu:

Mūzikas akadēmijas misija nav mainījusies kopš tās dibināšanas laika, un tā ir palīdzēt jaunajiem talantiem izkopt savas spējas. Talanta izaugsme nesākas akadēmijas posmā, tā sākas jau agrāk, mūzikas skolā. Projekta “Plecu pie pleca” galvenā ideja ir sadarbība starp studentiem un skolēniem jeb topošajiem meistariem.”

JVLMA simfoniskā orķestra un diriģenta Kaspara Ādamsona veidotā koncertprogramma “Dejas dzirksts”, kurā vienkopus dzirdami čehu, norvēģu un krievu autoru darbi – Bedržiha Smetanas Uvertīra operai "Pārdotā līgava", Edvarda Grīga "Norvēģu dejas" op. 35 un Pētera Čaikovska Svīta no baleta “Riekstkodis" – izskanēs arī 3. decembrī, plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē. Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv (TIKAI iepriekšpārdošanā). Ieeja ar derīgu Covid-19 sertifikātu (kas apstiprina faktu par vakcināciju vai pārslimošanu) un personu apliecinošu dokumentu. Koncerta laikā jāvalkā sejas maska.  

Foto: Jānis Puriņš

Dalīties ar šo ziņu