JVLMA simfoniskais orķestris koncertēs viesdiriģenta Paula Megi vadībā

6. decembrī plkst. 18.00 JVLMA simfoniskais orķestris diriģenta Paula Megi /Paul Mägi/ vadībā aicina uz koncertu JVLMA Lielajā zālē.

Dienu iepriekš, 5. decembrī mūziķi dosies uz Tukuma pilsētas Kultūras namu, lai koncertā “Plecu pie pleca” līdzās JVLMA simfoniskā orķestra atskaņotajai Renē Ēsperes, Bendžamina Britena un Antonīna Dvoržāka mūzikai izskanētu arī norvēģu komponista Eduarda Grīga skaņdarbi, ko Mūzikas akadēmijas studenti atskaņos kopā ar Tukuma, Engures un Kandavas mūzikas skolu audzēkņiem.

Koncertprogrammā izraudzīti pasaulē pazīstami mūzikas šedevri – Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija “No Jaunās pasaules”, apvienojoties gan paša komponista iespaidiem dzīvojot Amerikā, gan ietekmējoties no indiāņu un afroamerikāņu mūzikas motīviem, un 20. gadsimta angļu komponista Bedžamina Britena 22 gadu vecumā tapušais mundrais un dzīvespriecīgais, Džoakīno Rosīni mūzikas iedvesmotais cikls “Muzikālie vakari” /"Soirées Musicales"/. Līdzās tam JVLMA simfoniskā orķestra interpretācijā izskanēs arī igauņu komponista Renē Ēsperes senās rituālās mūzikas, minimālisma un Baroka mūzikas ietekmes caurvītais “Respectus”. 

Igauņu diriģenta Paula Megi karjera mērāma vairākos gadu desmitos, un tā veiksmīgi izvērtusies gan Baltijas valstīs, gan citviet pasaulē. No 1990. līdz 1994. gadam bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs, savukārt 1995. gadā uzsācis diriģenta karjeru Igaunijas Nacionālajā operā. 2004. gadā kļuvis par Upsalas kamerorķestra galveno diriģentu. Strādājis ar Zviedrijas Radio simfonisko orķestri, Stokholmas Karalisko filharmonisko orķestri, simfoniskajiem orķestriem Gēteborgā, Helsingborgā, ASV, Krievijā, Somijā, Ukrainā, Spānijā, Šveicē u.c. Paula Megi talants izpaužas arī dažādu operu izrāžu iestudējumu, tostarp “Itāliete Alžīrā”, “Boriss Godunovs”, “Karmena” mākslinieciskajā vadībā. Pašlaik viņš ir viens no vadošajiem jauno diriģentu pedagogiem un goda vieslektors Stokholmas Karaliskajā Mūzikas koledžā, kā arī profesors Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā.

Par JVLMA simfoniskā orķestra sadarbību ar Paulu Megi kolektīva mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons teic:

“Pauls ir pieredzes bagāts pedagogs un diriģents. Pats savulaik pie viņa mācījos orķestra diriģēšanu un varu droši teikt, ka viņa zināšanu bagāža ir liela. Tas ir brīnišķīgi, ka Mūzikas akadēmijas studentiem ir iespēja ar sadarboties ar savas nozares meistariem!”

 

JVLMA simfoniskā orķestra koncerti notiks:

  • Tukuma pilsētas Kultūras namā – 5. decembrī plkst. 19.00 

Biļetes cena – 3 € iepriekšpārdošanā Tukuma pilsētas Kultūras nama kasē

  • JVLMA Lielajā zālē – 6. decembrī plkst. 18.00

Biļetes cena – 5 €; pensionāriem, studentiem un skolēniem, uzrādot apliecības - 4 €

Dalīties ar šo ziņu