JVLMA šogad absolvējuši 142 studējošie

Krāšņā un sirsnīgā JVLMA izlaidumu diena ir noslēgusies! Diplomus par iegūto izglītību ceturtdien, 2024. gada 20. jūnijā saņēma 142 mūsu studējošie – 46 izpildītājmākslinieki, 37 jaunie pedagogi, 5 horeogrāfi, 13 diriģenti, 6 komponisti, 2 skaņu režisori, 4 džeza mūziķi, 20 vokālisti, 5 muzikologi, viens akadēmiskais doktors un pirmo reizi Latvijas vēsturē – trīs profesionālie doktori!

Ar uzrunām absolventus trīs izlaidumos sveica ne tikai JVLMA jaunā rektore profesore Ilona Meija, bet arī Eiropas Parlamenta deputāts, JVLMA absolvents Ivars Ījabs; ASV dzīvojošā latviešu komponiste, Grammy laureāte Lolita Ritmane; JVLMA padomes priekšsēdētājs Timurs Tomsons un Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, kura īpaši vērsās pie jaunajiem pedagogiem. “Mana darba galvenais mērķis ir skolotāja profesiju darīt arvien prestižāku un skanīgāku. To, kāpēc pedagogi ir tik svarīgi, katram no jums vairs atsevišķi nav jāstāsta. Bet ir ļoti svarīgi, lai arī mēs kā sabiedrība kopumā to saprotam: lai bērns vai jaunietis dotos pa pareizo ceļu, ir nepieciešams arī īstais pavadonis. Novēlu jums saglabāt mīlestību pret bērniem, pret dzīvi, pret mūziku, kāda jums tā ir šodien, un nodot to nākamai paaudze. Manuprāt, nav brīnišķīgākas profesijas par skolotāju, jo caur jūsu rokām izies visa nākotne,” pauda ministre, aicinot vienmēr atcerēties, ka absolventi ar savu piemēru rāda citiem, ka vajag mācīties un ka izglītībai ir nozīme.

Vēlreiz visus sirsnīgi jo sirsnīgi sveicam, un, citējot JVLMA rektori profesori Ilonu Meiju – atcerieties, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija vienmēr būs jūsu otrās mājas, kurās jūs vienmēr būsiet gaidīti!

 

Dalīties ar šo ziņu