JVLMA studentes Luksemburgā izglītojas pie flautas profesoriem, koncertē un bauda dabu

22.-31. jūlijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) flautas spēles 2. kursa studentes Demija Nate Ozoliņa un Elīna Čeprova piedalījās 34. Starptautiskajā flautas un klavieru forumā “Forum Flute and Piano” Dīkirhā, Luksemburgā, kurā piedalījās 36 flautisti no 19 dažādām valstīm. 

Par piedzīvoto Luksemburgā stāsta Demija: 
“Pa šīm dienām varējām sevi pilnveidot pie pasaulē pazīstamajiem flautu profesoriem – pie Luksemburgas Konservatorijas pasniedzēja Karlo Jansa (Carlo Jans), Cīrihes Filharmonijas solo flautas grupas līdzvadītājas Rutes Ferndandesas (Rute Fernandes), vācu radio orķestra “NDR Elbphilharmonie Orcherstra” pikolo flautas solista Jorgena Franca (Jürgen Franz), Karaliskās flāmu konservatorijas Antverpenē pasniedzēja, pikolo flautas solista Antverpenes simfoniskajā orķestrī Petera Verhojena (Peter Verhoyen) un Frankfurtes Operas un Muzeja orķestra flautas solistes Sāras Luvionas (Sarah Louvion). 
Intensīvi strādājām gan individuālajās, gan grupu nodarbībās, kurās profesori mums pasniedza dažādas lekcijas, rādot vingrinājumus, daloties pieredzē un atbildot uz visiem mums interesējošajiem jautājumiem.
Nevar aizmirst arī par baroka stundām pie profesores Evas Rzeteckas (Ewa Rzetecka). Pie viņas mēs darbojāmies gan ar solo skaņdarbiem, gan ar kamermūzikas skaņdarbiem ikdienā nepierastākos sastāvos, piemēram, 8 flautas, 6 flautas (2 solo) utt.
Starp meistarklasēm pie mums ciemojās lieliskas personības, kuras dalījās ar vērtīgu informāciju. Deniss Verousts (Denis Verroust) mums pasniedza burvīgu lekciju par Žanu Pjēru Rampālu (Jean-Pierre Rampal), savukārt Peters Svinkels (Peter Swinkels) – par instrumentu iegādi. Pēc tam bija iespēja arī izmēģināt “Adams flute center” izstādes flautas, pikolo flautas, kā arī alta flautas un flautu galvas. 
Apmeklējām arī Ciguna (Qigong) meistarklases pie koncertmeistares Katrinas Reifenratas (Katrin Reifenrath). Nodarbības laikā viņa mums rādīja efektīvus vingrinājumus mūziķiem, kas palīdz mums atslābināt saspringušo ķermeni un veicināt lielāku apzinātību jebkurā no ikdienas procesiem. 
Šīs 10 dienas vainagojās ar vairākiem koncertiem – gan solo skaņdarbu koncertiem pusdienlaikā, gan baroka mūzikas koncertu, gan arī vakara koncertiem. Īpaši liels prieks, ka varējām spēlēt kopā ar izcilo koncertmeistari, JVLMA Vispārējo klavieru katedras vadītāju Ievu Dzērvi, kura arī bija viena no lieliskajiem meistarklašu mūziķiem, pedagogiem. 
Mazajos atpūtas brīžos paspējām arī apskatīt pilsētu un tās dabu. Uzkāpām kalnā, mielojāmies ar gardu pistāciju un citronu saldējumu, atklājām noslēpumu, kāpēc šeit uz katra soļa var sastapt ēzeļa simbolu, kā arī apskatījām Luksemburgu nakts gaismiņās."

Dalīties ar šo ziņu