JVLMA studentu panākumi Ineses Galantes talantu konkursā

18. decembrī Jūrmalas Kultūras centra Lielajā zālē norisinājās jauno talantu konkurss "Ineses Galantes talanti", kurā laurus plūca vairāki JVLMA studenti. 

Emīlija Bukša ieguva 1. vietu Stīgu instrumentu spēles kategorijā (prof. bakalaura studiju programma, 1. semestris, asoc. prof. T. Zībertes-Ijabas klase), 2. vietu Vokālās mākslas kategorijā ieguva Jeļizaveta Galkina (prof. maģistra studiju programma, asoc. prof. A. Gobas klase), 3. vietu šajā kategorijā ieguva Valters Gleške (prof. maģistra studiju programma, doc. A. Rūrānes klase).

Konkursa publikas balsojumā uzvarēja un publikas simpātiju balvu ieguva profesionālā bakalaura studiju programmas "Akadēmiskā dziedāšana" 5. semestra studente Gunta Greisle (doc. Z. Krīgeres klase). Savukārt Ineses Galantes fonda partneris "Luxury Motors Latvia" vienam no konkursa laureātiem sarūpēja īpašu balvu – braucienu ar Maseratti nedēļas nogalē. Arī šo balvu ieguva Valters Gleške (vokāls).

Konkursu "Ineses Galantes talanti" kopš 2014. gada īsteno Ineses Galantes fonds. Katru gadu tas norit četrās kategorijās – vokālā māksla, taustiņinstrumentu spēle, stīgu instrumentu spēle, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle. Konkursa galvenie uzdevumi ir atklāt jaunos, talantīgos izpildītājmāksliniekus, sekmēt bērnu un jauniešu interesi par mūziku un kultūras norisēm, atbalstīt jauno mākslinieku profesionālās aktivitātes, virzīt to turpmāko attīstības procesu mākslā un nodrošināt praktisko skatuves pieredzi, kā arī motivēt tālākām studijām izvēlētajā mūzikas virzienā. IX konkursa fināla kārtā sacentās 32 dalībnieki – talantīgi vokālisti un instrumentālisti ne tikai no visas Latvijas, bet arī no Vācijas, Lietuvas un Nīderlandes.

“Mūsu radošo sacensību fināls, pirmkārt, ir skaists koncerts, bet jaunajiem izpildītājiem tā ir dzīva komunikācija ar skatītājiem un žūrijas locekļiem – tās vienmēr ir spilgtas emocijas un vērtīga pieredze. 18. decembrī mums bija brīnišķīgi mūzikas svētki, kuros gan atklājām jaunus talantus, gan baudījām augsti profesionāli sagatavotu audzēkņu spēli un dziedājumu – par to liels paldies viņu pedagogiem.” saka konkursa mūza un žūrijas priekšsēdētāja, Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere un Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāte, operdziedātāja Inese Galante. 

Dalīties ar šo ziņu