JVLMA studentiem - īpaša atlaide uz Baltijas mūzikas dienu koncertiem

Aicinām  akadēmijas studentus apmeklēt festivāla “Baltijas Mūzikas dienas” koncertus par samazinātām biļešu cenām. Vienas biļetes cena uz jebkuru no festivāla koncertiem ir 5 eiro, izņemot Latvijas Radio kora koncertu, kurš 31. martā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē un, pēc ierastās prakses, JVLMA studentiem būs bez maksas. 

Festivālu atklās 18. martā Cēsu koncertzālē ar trīs izcilu mūslaiku komponistu skaņdarbiem – Erki Svens Tīrs (Erkki-Sven Tüür) no Igaunijas, Žibokle Martinaitīte (Žibuoklė Martinaitytė) no Lietuvas, Krists Auznieks no Latvijas. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies Guntis Kuzma.

19. martā Cēsu koncertzālē klausītājus sagaida pasaulē pazīstamā sitaminstrumentu ansambļa "Les Percussions des Strasbourg" koncerts kopā ar latviešu soprānu Viktoriju Pakalnieci. Skanēs Gundegas Šmites, Helēnas Tulves (Helena Tulve), Vīkinta Baltaka (Vykintas Baltakas), Tomassa Hummela (Thomas Hummel) un Sidnija Korbeta (Sidney Corbett) skaņdarbi.

20. martā Latvijas Radio studijas koncertā uzstāsies lieliskais klavierkvartets "Quadra" un kopā ar viņiem divi izcili meistari – klarnetists Guntis Kuzma un sitaminstrumentālists Guntars Freibergs. Skanēs Santa Ratniece, Oļesja Kozlovska, Andris Dzenītis, Tatjana Kozlova-Johannesa (Tatjana Kozlova-Johannes), Dominīks Digims (Dominykas Digimas).

21.martā pirmoreiz Baltijas mūzikas dienās skanēs ērģeļmūzikas koncerts. Rīgas domā varēs dzirdēt saksofonista Aigara Raumaņa un ērģelnieka Aigara Reiņa ansambli, izpildot Andra Dzenīša, Artura Maskata, Alises Rancānes, Tenu Kervitsa (Tõnu Kõrvits) u.c. skaņdarbus.

24.martā Lielajā ģildē uzstāsies "Sinfonietta Rīga" un diriģents Normunds Šnē, kā arī sitaminstrumentālists Guntars Freibergs. Klausītājiem būs iespēja noklausīties Jāņa Petraškeviča kamersimfoniju, Platona Buravicka jaundarbu orķestrim, kā arī Justīnes Repečkaites (Justina Repečkaitė) un Madli Marje Gildemanes (Madli Marje Gildemann) skaņdarbus.

26.martā Rīgas Latviešu biedrības namā uzstāsies trīs Baltijas valstu kameransambļi – Klavesīniste Ieva Saliete un akordeonists  Artūrs Noviks no Latvijas, Chordos stīgu kvartets no Lietuvas, kā arī Kanneles un elektronikas duets Ellere/Kerikmee no Igaunijas. Trīs koncerti vienā koncertā, trīs skatieni uz laikmetīgo kamermūziku.
Festivāla lielais fināls izskanēs 31. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā koncertā kopā ar liela mēroga interpretiem – Latvijas Radio kori un diriģentu Kasparu Putniņu. Izskanēs komponistes Rutas Paideres jaundarbs un citu Baltijas komponistu skaņdarbi.

Vairāk informācijas festivāla mājas lapā http://muzikasdienas.lv

Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzē https://www.bilesuparadize.lv/lv/search?keywords=baltic%20music%20days 
Pērkot biļetes, jāpiemēro “studentu” atlaide. Pērkot biļetes uz 18. un 19. marta koncertiem Cēsīs, jāievada kods "Baltic".

Koncertam Rīgas Domā biļetes ar studentu atlaidi varēs iegādāties pirms koncerta Rīgas Doma biļešu kasē.

Dalīties ar šo ziņu