Kamerorķestris “Sinfonia Concertante” aicina uz koncertu “Concerto C&D”

13. decembrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē kamerorķestris “Sinfonia Concertante” aicina uz koncertsērijas “Concerto no A līdz Z” otro koncertu – “Concerto C&D”. 

Šajā koncertu ciklā vairāku gadu garumā iecerēts iepazīstināt klausītājus ar ļoti plašu latviešu komponistu loku, koncerta programmas veidojot komponistu vārdu un uzvārdu alfabēta secībā no A līdz Z un īpaši aktualizējot jaundarbus. Arī šajā koncertā izskanēs mazliet piemirstas vērtības līdzās pirmatskaņojumiem.

Latviešu mūzikas klasiku šajā koncertā pārstāv Paula Dambja un Induļa Dālmaņa opusi, savukārt pirmatskaņojumu autori Renāts Cvečkovkis un Ernests Valts Circenis vēl ir JVLMA kompozīcijas studenti.

Komponistu Induli Dālmani šogad pieminam simtajā dzimšanas dienā. Komponists bijis arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (tolaik Latvijas Valsts konservatorijas) mācībspēks, daudzu metodisku materiālu autors un vijolnieks, kura spēlei piemitis neparasti silts skanējums. Koncertā no jauna atdzims Induļa Dālmaņa 1974. gadā radītā vitālā “Pavasara svīta” kamerorķestrim.

Īpaša vērtība ir arī Paula Dambja spriegā “Crux” atkalparādīšanās orķestru koncertu repertuārā. Kamerorķestris vairākkārt iekļāvis koncertu programmā Paula Dambja skaņdarbus. Pauls Dambis – komponists, ērģelnieks, diriģents un arī ārkārtīgi talantīgs pedagogs, kura audzēkņu vidū Leons Amoliņš, Ilona Breģe, Selga Mence, Valdis Zilveris, Marina Gribinčika un citi. 

Tomēr īpaša vieta šajā koncertā ir jaunajiem komponistiem – Renātam Cvečkovskim un Ernestam Valtam Circenim. Viņu stilistika un muzikālā valoda ir atšķirīga – ja Renāts skaņdarbā “Debesis virs zemes” balsij un kamerorķestrim klausītājus uzrunās ar poētisku un sakrālu vēstījumu, tad Ernesta mūzika - “stari” kamerorķestrim - priecēs ar krāsu un tembru saspēli. Abi skaņdarbi tapuši šogad un koncertā piedzīvos pirmatskaņojumu.

Renātu Cvečkovski koncertā redzēsim arī diriģenta lomā. Būdams Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students profesora Viestura Gaiļa diriģēšanas klasē, Renāts pirmo reizi stāsies kamerorķestra “Sinfonia Concertante” priekšā. 

Biļetes uz koncertu nopērkamas tikai iepriekšpārdošanā ŠEIT

Dalīties ar šo ziņu