Klasiskās ģitāras virtuozs MILOŠ pasniegs meistarklases Latvijas jaunajiem talantiem

Turpinot aizsākto “Rīga Jūrmala” akadēmijas tiešsaistes meistarklašu sēriju, jau rīt, 20. augustā pulksten 15:00, piedaloties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem Mikam Akotam un Kristapam Hermanim, notiks meistarklase ar klasiskās ģitāras virtuozu Milošu Karadagliču (MILOŠ).

Meistarklasi papildinās īpaša jautājumu un atbilžu sadaļa, kuru moderēs pašmāju klasiskās ģitāras meistars un mūziķis Kaspars Zemītis. Meistarklase būs skatāma publiski festivāla Facebook kanālā. 

Miks Akots šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Ģitārspēli apgūst jau 11 gadus. Piedalījies konkursos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Krievijā, un ir vairākkārtējs konkursa “Gada ģitārists” uzvarētājs. 2015. gadā uzvarējis Latvijas Televīzijas rīkotajā akadēmiskās mūzikas izpildītāju konkursā “Radīti mūzikai”, kā arī ieguvis “Lielās mūzikas balvu 2018”, par aizvadītā gada labāko koncertu “Dzimuši Latvijā”.

Kristaps Hermanis studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Piedalījies dažādos Baltijas mēroga konkursos, tostarp iegūstot arī laureāta statusu konkursā “Latvijas Gada ģitārists”, kā arī citos vietēja mēroga konkursos. Plaša pieredze mūsdienu mūzikas laukā, tostarp arī strādājot par ģitāras skolotāju.

Tiešsaistes meistarklasē ikviens varēs sekot jauno mūziķu darbam, apgūstot J.S. Baha, Rolanda Diensa, Džona Doulanda un F.Moreno-Torrobas skaņdarbu nianses.

Lai ļautu gūt plašāku ieskatu meistarklases norisē, to moderēs pašmāju mūziķis Kaspars Zemītis. Ģitārists, komponists un pedagogs Kaspars Zemītis ir viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā. Dzimis 1973. gadā Cēsīs un Latvijas mūzikas dzīvē ir aktīvi darbojies jau kopš 1995. gada, kad skatuves gaitas uzsāka kā ģitārists tā laika populārajā funk grupā “Time After Time”. Mūziķis regulāri sadarbojas ar tādiem māksliniekiem kā Linda Leen, Intars Busulis un Renārs Kaupers, kā arī uzstājas kopā ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts Akadēmisko kori. Tāpat Kaspars aktīvi muzicē kā solomākslinieks.

Milošs Karadagličs dzimis 1983. gadā Melnkalnē un sācis apgūt ģitārspēli astoņu gadu vecumā. Septiņpadsmit gadu vecumā iestājies Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un kopš 2000. gada dzīvo Londonā. Pēc debijas albuma izdošanas 2011. gadā Milošs tika pasludināts par klasiskās ģitāras mūzikas sensāciju, savukārt 2016. gadā Lielbritānijas žurnāls BBC Music Magazine ierindoja Milošu sešu izcilāko pēdējā gadsimta klasisko ģitāristu vidū. Milošs uzstājas gan solo, gan arī koncertējis kopā ar tādiem pasaules labākajiem orķestriem kā Čikāgas simfoniskais orķestris, Filadelfijas orķestris, Losandželosas filharmonijas orķestris, Londonas filharmonijas orķestris u.c. Milošs spēlē austrāliešu meistara Grega Smolmena 2007. gadā darināto instrumentu. 2019. gada vasarā mākslinieks uzstājies arī festivālā “Rīga Jūrmala”.

Līdz šim jau 27 tiešsaistes meistarklasēs piedalījušies gan virkne vadošo Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra mūziķu – Natālija Švābe (pikolo flauta), Laionels Kotē (čells), Julita Smolena (vijole), Tobiass Steimans (vijole) un Džīheija Lī -, gan arī čellists Miša Maiskis un slavenais norvēģu pianists Leifs Ūve Andsness.

Visas līdz šim notikušās meistarklases iespējams atkārtoti skatīties “Rīga Jūrmala” akadēmijas Facebook vietnē.

Dalīties ar šo ziņu