Koncerts “Krāsainie toņi un kustoņi”

16. aprīlī plkst.18.00 Mazās Ģildes koncertzālē izskanēs īpašs kamermūzikas koncerts, kura centrā būs viena no spilgtākajām Latvijas koncertmeistarēm un jaunā diriģente Sintija Šteinkopfa. Koncerts solās būt neparasts dialogs starp klavierēm un plašu pūšaminstrumentu spektru, atspoguļojot mākslinieces ikdienas radošo vērienu.

Sintija Šteinkopfa ir personība, kuras darba lauks sniedzas no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas gaiteņiem līdz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas katedrām. Viņa ir neaizvietojams atbalsts un radošais partneris flautistiem, obojistiem, klarnetistiem, mežradzniekiem un tubistiem, palīdzot slīpēt viņu sniegumu līdz izcilībai. Šajā koncertā klausītājiem būs iespēja pieredzēt šo ciešo māksliniecisko saikni darbībā.

"Mana ikdiena paiet ļoti plašā radošā vidē, kur koncertmeistara darbs dabiski apvieno visdažādākos mūziķus – no topošajiem solistiem līdz pieredzējušiem kordiriģentiem," stāsta Sintija Šteinkopfa. "Šis koncerts ir svētki tieši pūšaminstrumentu mūzikai un tai īpašajai enerģijai, ko sniedz kopā muzicēšana."
Koncerts būs kā krāšņa mozaīka, kurā katrs instruments ienesīs savu unikālo tembru, ko apvienos Sintijas smalkā klavierspēle.

Taču Sintijas radošais ceļš neapstājas pie koncertmeistares lomas. Viņas dzīvē nozīmīgu vietu ieņem koru tradīcija – vadot jaukto kori "Dīvaja" un Skrīveru vokālo ansambli. Pēdējo divu gadu laikā māksliniece ir pieņēmusi jaunu, ambiciozu izaicinājumu, paplašinot savus apvāršņus simfoniskās mūzikas pasaulē. Šobrīd Sintija turpina studijas simfoniskā orķestra diriģēšanā pie profesora Viestura Gaiļa, un šī jaunā pieredze un formas izjūta nešaubīgi atbalsojas arī viņas kamermūzikas interpretācijās.

Koncerts būs iespēja ne tikai baudīt augstvērtīgu mūziku, bet arī iepazīt mākslinieci, kura ar savu enerģiju un darba spējām spēj savienot dažādas mūzikas pasaules – no akadēmiskās precizitātes līdz kora dziedāšanas dvēseliskumam un orķestra vērienam.
 

Dalīties ar šo ziņu