Kultūras ministrijas konkursā JVLMA padomes locekļu sastāvam izraudzīti Demakova un Tomsons

Noslēdzies Latvijas Republikas Kultūras ministrija organizētais konkurss uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomes locekļu amatiem. Darbam JVLMA padomē konkursa kārtībā izraudzīti Helēna Demakova un Timurs Tomsons.

Helēna Demakova Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā, absolvējusi arī Latvijas Universitāte Svešvalodu fakultāti angļu un vācu valodas nodaļās. Demakova ir Latvijas Mākslas akadēmijas docente, topošā Laikmetīgās mākslas muzeja starptautiskās ekspertu komisijas locekle, turpina vadīt biedrību “Rīgas Laikmetīgās mākslas satura veidošanai,” ir Latvijas Nacionālais mākslas muzejs zinātniskās padomes locekle. Demakova ir bijusi Latvijas Republikas kultūras ministre, LKA un JVLMA docētāja, Demakovai ir plaša mākslas projektu kuratores un izdevējdarbības pieredze, viņa ir ir Trīszvaigžņu ordeņa virsniece.

Timurs Tomsons absolvējis Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslās. Viņš ir Liepājas koncertzāle Lielais dzintars / Concert hall Great Amber valdes priekšsēdētājs, iepriekš bijis Sinfonietta Rīga izpilddirektors, vairāku augstskolu vieslektors un starptautisku mūzikas festivālu koordinators. 2020. gadā Liepāja pilsētas dome Tomsonu apbalvojusi ar “Gada Liepājnieks 2020” titulu.

Jau informējām, ka Valsts prezidents Egils Levits JVLMA padomes locekļu sastāvam ir izvirzījis diriģentu Kasparu Putniņu – vienu no atzītākajiem Eiropas kamerkoru mākslinieciskajiem vadītājiem. 

Dalīties ar šo ziņu