Madonā un Rīgā operas un klasiskās mūzikas pērles diriģēs jaunie

2. un 3. martā Madonā un Rīgā izskanēs tradicionālie Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskā orķestra koncerti, kurā pie diriģenta pults stāsies JVLMA diriģēšanas studenti, bet Madonā mākslinieku sastāvam pievienosies arī reģiona mūzikas skolu audzēkņi. 

JVLMA simfoniskais orķestris ir radījis programmu, kurā skanēs uvertīras no Volfganga Amadeja Mocarta operām “Dons Žuans” un “Burvju flauta”, un Karla Marijas fon Vēbera operas “Oberons”, Johannesa Brāmsa “Traģiskā uvertīra”, Franča Šūberta “Itāļu uvertīra” un Šarla Guno “Mazā simfonija pūtēju nonetam”. Skaņdarbu diriģēs topošie diriģenti Klāvs Borozdins, Jēkabs Krists Kalniņš, Māris Kuģis, Jānis Lapsa, Krišjānis Circenis, Anastasija Gailīte un Edgars Samorodovs.

2. mārtā plkst. 18.00 programma ar koncerta nosaukumu “Plecu plecu pie pleca” izskanēs Madonas pilsētas kultūras namā, un tajā JVLMA orķestrim ar papildus repertuāru pievienosies Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas, Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi: jaunā eifonista Jāzepa Mālnieka sniegumā varēs dzirdēt Enriko Tosetti “Serenādi”, Kristiāns Bružs dziedās Jāņa Lūsēna dziesmu “Rīta klusums”, bet čellists Eduards Labucis spēlēs Līgas Celmas-Kursietes skaņdarbu “Zīlīte, žubīte”. Madonas reģiona audzēkņu skaņdarbus diriģēs driģents, JVLMA profesors Viesturs Gailis.
JVLMA koncertu sērija “Plecu pie pleca” jau kopš 2019. gada sniedz reģionu mūzikas skolu audzēkņiem iespēju gūt praktisku un radošu pieredzi lielā mākslinieciskā kolektīvā Mūzikas akadēmijas mācībspēka vadībā. Ar šo iniciatīvu tiek vairota skolēnu interese par mūziķa profesiju, savukārt JVLMA studentiem tā ir laba koncertprakse un papildinājums pedagoģiskajām iemaņām. Projekts “Plecu pie pleca” tiek īstenots, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, tāpēc ieeja koncertā ir bez maksas. 

Savukārt 3. martā plkst. 18.00 šī programma bez madoniešu līdzdalības ar nosakumu “Diriģē jaunie” izskanēs Rīgā JVLMA Lielajā zālē. Biļetes uz šo koncertu ir pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs. 
 

Dalīties ar šo ziņu