Meistarklase - tikšanās ar azerbaidžāņu tautas mūzikas izpildītājiem

Azerbaidžānas vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju aicina visus interesentus uz tikšanos – meistarklasi ar azerbaidžāņu tautas mūzikas izpildītāju Sahibu Pašazade  / Sahib Pashazade/ un vokālistu Ilhamu Nazarovu / Ilham Nazarov/. Tikšanās notiks ceturtdien, 10. novembrī plkst. 11:30 Mūzikas akadēmijas 205. auditorijā.

Sahibs Pašazade ir starptautiski atzīts Tāras mūziķis, Azerbaidžānas Republikas Goda mākslinieks (2011), Azerbaidžānas Prezidenta balvu ieguvējs (2011–2018), Progresa medaļas laureāts (2020) un daudzu citu starptautisku konkursu vietu ieguvējs. Viņu nodēvēja par "Tāras Paganīni" 2008. gadā Niagāras Starptautiskajā mūzikas festivālā Kanādā un 2015. gadā saņēma goda titulu “The Mirza”. Pašazade ir viens no Azerbaidžānas slavenākajiem Mugama izpildītājiem, kurš svin savu pasaules mēroga panākumus gan kā solists, gan arī uzstājoties kopā mūziķiem un orķestriem no vairāk kā 50 valstīm. Viņš ir uzstājies daudzos koncertos vadošajās pasaules koncertzālēs ASV, Kanādā, Apvienotajā Karalistē, Itālijā, Norvēģijā, Somijā, Austrijā, Francijā, Ķīnā, Argentīnā un citviet. 2017. gadā viņš kļuva par pirmo instrumentālo mūziķi slavenajā Uzbekistānas ““Sharq Taronalari” festivālā saņemot Grand Prix.

Ilhams Nazarovs ir Azerbaidžānas Republikas Goda mākslinieks (2017). Viņš absolvējis Baku Mūzikas akadēmiju (2010). Vēlāk studējis Accademia D’Arte Lirica di Osimo Itālijā (2010-2013), pilnveidojot savu kontrtenora talantu slavenu profesoru Vinčeco de Vivo un Alla Simonišvili vadībā. Ilhams Nazarovs ir izpildītājs ar plašu repertuāra klāstu: sākot no baroka laikmeta līdz mūsdienu mūzikai un estrādes dziesmām. I.Nazarovs izpilda gan soprāna, alta, kontralta, baritona un basa partijas. Viņa balss diapazons ir 5 oktāvas. Viņš ir daudzu starptautisko apbalvojumu ieguvējs vokālajās mūzikas konkursos Kazahstānā, ASV, Vācija, Itālija un citas valstis. Ilhams Nazarovs bijis daudzu operas skatuvju viesis un piedalījies mūzikas festivālos Eiropā. Viņš ir izpildījis galvenās lomas 46 dažādu Eiropas operteātru operās. Ilhams Nazarovs regulāri uzstājas Apvienotajā Karalistē, Turcijā, Austrijā, Vācijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Francijā, Somijā, Norvēģijā, Čehijas Republikā, Itālijā, Grieķijā, Ungārijā, Šveicē, Lietuvā, Zviedrijā, Polijā un citās valstīs.

Dalīties ar šo ziņu

Kontakti