Mūsu džeza studenti un pasniedzēji koncertē un papildina zinības ASV

Visu šo nedēļu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Džeza mūzikas katedras studenti un mācībspēki viesojas Amerikā, sniedzot koncertus un apmeklējot meistarklases pie mūsu sadarbības augstskolas – UNO (University of Nebraska Omaha, Nebraskas universitāte Omahā) Džeza fakultātes – pasniedzējiem. 

JVLMA Džeza mūzikas katedru un UNO vieno ilggadīga sadarbība – tā ir apmaiņa, kad mūsu studentu un pasniedzēju grupa vispirms nedēļu viesojas ASV, bet pēc tam amerikāņu studenti un pasniedzēji – Latvijā (ASV studenti Latvijā būs jūlija beigās, kad piedalīsies Saulkrastu Džeza festivālā, būs arī kopīgs koncerts ar latviešu studentiem).

Iepriekšējo reizi JVLMA pārstāvji Omahā bija 2019. gadā, pēc tam pandēmija iezīmēja divu gadu pārtraukumu, bet šovasar mūsējie atkal ciemojas pie saviem amerikāņu mūzikas draugiem. Šoreiz muzikālajā ceļojumā piedalās JVLMA Džeza mūzikas katedras studenti Alise Šternberga (vokāls), Inga Vamze (saksofons), Santa Kauliņa (klavieres), Kristens Kupčs (ģitāra), Jānis Polis (bass), Rihards Jakuško (bungas), kā arī pasniedzēji – Dāvis Jurka (saksofonists un JVLMA bigbenda diriģents) un profesors Indriķis Veitners (saksofonists, klarnetists un JVLMA Džeza mūzikas katedras vadītājs).

“Mums šeit rit ļoti intensīva un mūzikas piesātināta nedēļa,” no Amerikas ziņo profesors Veitners. Ar lieliskām atsauksmēm jau aizvadīts mūsu mūziķu koncerts Linkolnas latviešu centrā (īpašs paldies par sadarbību Kārlim Indriksonam). JVLMA pasniedzēji kopā ar amerikāņu džeza pasniedzējiem ik dienu piedalās “UNO Jazz Camp”, sniedzot meistarklases un koncertējot pasniedzēju bigbendā, tikmēr mūsu studenti piedalās meistarklasēs, lekcijās un mēģinājumos.  
Šodien, 9. jūnijā, Omahas džeza klubā “Jewell” notiks JVLMA un ASV studentu koncerts, bet piektdien, 10. jūnijā, – fināla koncerts kopā ar bigbendu. 

“Pieredze, ko mūsu studenti iegūst šeit, ASV – džeza dzimtenē – ir neatsverama un dos ļoti lielu impulsu studentu tālakai attīstībai džeza mūzikā,” secina Indriķis Veitners. “Ļoti ceram arī uz turpmāku veiksmīgu JVLMA un UNO! Īpašs paldies Pītam Medsenam (Pete Madsen), UNO Džeza fakultātes vadītājam par palīdzību un brauciena organizēšanu!”

Dalīties ar šo ziņu