Mūsu studenti Florencē uzstājas Eiropas Operas akadēmijas Galā koncertā

14. janvārī divi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) studenti – Paula Mihailova un Daniils Mickevičs – piedalījās Eiropas Operas akadēmijas 9. ģenerālasamblejas Galā koncertā Florencē, kurā piedalījās studenti no šīs organizācijas dalībniecēm – mūzikas akadēmijām (JVLMA ir viena no tām). 

Par piedzīvoto stāsta paši studenti

Paula Mihailova:
"Es esmu ļoti priecīga, ka man tika dota iespēja pārstāvēt mūsu akadēmiju kopā ar talantīgo pianistu Daniilu Mickeviču. Pavisam īsā laikā, pateicoties Kristīnes Gailītes un Alda Liepiņa ieteikumiem, mums izdevās izveidot saskanīgu ansambli, par ko saņēmām uzslavas Florencē. 
Koncertā atskaņojām Volfganga Amadeja Mocarta Grāfienes āriju "Porgi amor" no operas "Figaro kāzas" un Sezāra Franka dziesmu "Roses et papillons".  
Koncertā uzņēmu patīkamas emocijas, iedvesmojos no citiem koncerta dalībniekiem, jo profesionālais līmenis tiešām bija augsts. 
Piedalījāmies arī showcase, kurā mums bija iespēja uzstāties uz Teatro Niccolini skatuves. Šī bija mana pirmā pieredze, uzstājoties uz īsta operteātra skatuves. 
Protams, neaizmirstamas bija arī meistarklases, kurās mums bija iespēja strādāt ar Abigail Richards no Māstrihtes Konservatorijas un Martin Hellström no Stokholmas Mākslas Universitātes. Šie pasniedzēji palīdzēja man ar Daniilu izveidot vēl saskanīgāku ansambli un ļauties mūzikai. 
Vēlos pateikties JVLMA par doto iespēju, kas patiešām bija svarīgs mūsu profesionālās pieredzes pilnveidošanā. Paldies mūsu pedagogiem, Kristīnei Gailītei un Aldim Liepiņam par ieguldīto darbu un laiku!”

Daniils Mickevičs:
"Par iespēju piedalīties šajā koncertā uzzināju pirms pusotra mēneša, un esmu pateicīgs par to, ka man bijis tāds gods kopā ar brīnišķīgo vokālisti Paulu Mihailovu pārstāvēt mūsu akadēmiju tik nozīmīgā un svarīgā pasākumā. Akadēmijas laikā mums bija divas uzstāšanās – Gala koncerts konservatorijas zālē, kur atskaņojām divas dziesmas, kā arī showcase ar 30 minūšu garu programmu, kur skanēja 5 operu ārijas, kā arī 3 kamerdziesmas. 
Šī bija tiešām unikāla iespēja gan Paulai, gan man kā koncertmeistaram tik īsā laika periodā iemācīties tik piesātinātu un interesantu programmu, kā arī iepazīties ar man vēl ne tik labi zināmu opermūzikas pasauli. Protams, milzīgu ieguldījumu šīs programmas tapšanā deva profesors Aldis Liepiņš un Kristīne Gailīte, kas palīdzēja mums ar Paulu kopā atrast to labāko interpretāciju, kā arī tik īsā laika periodā kļūt par īsto ansambli. Nevaru neizcelt arī ļoti augsto Akadēmijas dalībnieku līmeni, kā arī tos fantastiskos pedagogus, kas sniedza mums meistarklases. Šī bija neaizmirstama un ļoti iedvesmojoša pieredze. Milzīgs paldies mūsu JVLMA par šādu iespēju!"

Lepojamies ar mūsējo sniegumu! Dalība šajā koncertā bija iespējama, pateicoties Erasmus+ atbalstam. 

Dalīties ar šo ziņu