Mūsu studenti – meistarklasēs pie poļu pianista Vilka

17. oktobrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras studējošajiem meistarklases sniedza poļu pianists Slavomirs Vilks. Docētājs kopā ar studentiem strādāja pie F. Šopēna, S. Prokofjeva un L. van Bēthovena klaviermūzikas opusiem.

Profesionālā bakalaura programmas 3. kursa klavierspēles studente Gabriela Goldmane meistarklasi komentē sekojoši: "Esmu priecīga, ka man tika dota iespēja sadarboties ar poļu pianistu Slavomiru Vilku, tas bija ļoti iedvesmojoši! Es uzzināju daudz jauna, kas man noteikti noderēs arī nākotnē, spēlējot tieši Šopēna mūziku. Man patika kā profesors strādā ar skaņas toņa kvalitāti un daudzveidību, ko iespējams panākt uz instrumenta."

Slavomirs Vilks dzimis 1982. gada 4. janvārī Ščecinā. Klavieres sācis spēlēt jau no sešu gadu vecuma. Ar izcilību absolvējis Mūzikas akadēmiju Gdaņskā, kā arī Karalisko Īrijas Mūzikas akadēmiju Dublinā. Pianists ir daudzu Starptautisko pianistu konkursu laureāts, piemēram, Šopēna konkursā Marianskie Laznie (Čehijā), Darmštatē (Vācijā) un Paderevska konkursā Bidgoščā (Polijā), bijis pusfinālists Starptautiskajā Šopēna konkursā Varšavā 2005. gadā, un Hamamatsu konkursā 2006. gadā. Ieguvis pirmo godalgu starptautiskā Brāmsa kamermūzikas konkursā Gdaņskā, Polijā. Jaunais mūziķis ir aktīvi piedalījies ievērojamu pianistu meistarkursos (Kevin Kenner, Bernard Ringeissen, Dina Joffe, Yoheved Kaplinsky un John O'Conor), ieguvis dažādas stipendijas un godalgas, ar solo koncertiem uztājies Polijā, Vācijā, Zviedrijā, Beļģijā, Francijā, Īrijā, ASV, Austrālijā, Dienvidāfrikā, Japānā un Ķīnā.

Šobrīd viņš ir Gdaņskas Mūzikas akadēmijas docētājs, kā arī dažādu starptautisku konkursu žūriju loceklis.

Dalīties ar šo ziņu