Mūzikas akadēmijā izskanēs gruzīnu multimediālās klaviermūzikas koncerts

14. novembrī plkst.18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē viesosies divas izcilas gruzīnu mūsdienu mūzikas pārstāves – pianiste Nino Žvanija /Nino Jvania/ un komponiste Eka Čabašvili /Eka Chabashvili/.

Multimediālās klaviermūzikas koncertā klausītājiem tiks piedāvāta ļoti interesanta programma – Nino Žvanijas izpildījumā izskanēs komponistes Ekas Čabašvili darbi – "Bioritmi" klavierēm un videoinstalācijai, skaņdarbs klavierēm “Plaisa debesīs” /Cleft in the Sky/, "Covid-19 Anamnēzes" modificētām klavierēm un  videoprojekcijām, kā arī "Kventins" no "Troksnis un niknums" /"The Sound and the Fury"/ klavierēm un hologrāfiskajam teātrim.
Biļetes uz koncertu ir nopērkamas iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzē”.  JVLMA studējošajiem, docētājiem un darbiniekiem ieeja brīva!

Eka Čabašvili -  gruzīnu komponiste, pētniece, mākslas doktore, Tbilisi Valsts konservatorijas asociētā profesore. Eksperimentālā instrumentu teātra “SENSUS” dibināšanas iniciatore. Viņa ir festivāla “Sieviete un mūzika” organizatore. Pēc Ekas Čabašvili iniciatīvas sadarbībā ar Maku Virsaladzi 2013. gadā izveidots “Mūsdienu mūzikas attīstības centrs”. Kā pētnieci Čabašvili interesē vizuālo un muzikālo fenomenu sinkrētisma problēmas mākslā un interaktīvajos procesos mūzikā. Eka Čabašvili ir vairāku jaunu žanru, piemēram, mikrobalets, mikrooratorija, simfoniju izstāde, mikroopera/izstāde, nanoopera, nanokantāte, hologrammas teātris, kā arī multitopofoniskās kompozīcijas tehnikas un atomu-kodolmūzikas sistēmas autore. Visiem šiem jauninājumiem ir veltītas  arī vairākas viņas publikācijas gruzīnu un citās valodās. Viņa ir radījusi jaunu mūzikas instrumentu KHMA (pūšaminstrumentu, stīgu un sitamo instrumentu kombinācija) un ModEkAl (modificētas klavieres) koncepciju. Turklāt komponiste aktīvi nodarbojas ar kino un teātra (baleta) mūzikas žanriem. Piedalījusies dažādos starptautiskos festivālos un zinātniskās konferencēs. Viņa tiek aicināta vadīt kompozīcijas meistarklases Gruzijas, ASV un Eiropas universitātēs. Ekai Čabašvili ir ilgstoša radoša sadarbība ar pianisti Nino Žvaniju. Visi koncertā prezentētie darbi ir veltīti izpildītājai un radīti kopīgiem projektiem.

Gruzīnu pianiste, muzikoloģe, doktore, Tbilisi Valsts konservatorijas asociētā profesore Nino Žvanija ir plaši zināma par viņas "konsekventi pārliecinošu sniegumu, ideāli precīzu pieskārienu, horeogrāfisko nojautu un mierīgas, dedzīgas koncentrēšanās kombināciju" (Boston Globe, ASV) un atzīta par "Jaunās mūzikas sniega karalieni" (Westfälischen Nachrichten, Vācija).
Pēc Tbilisi konservatorijas absolvēšanas Nino devās uz Vāciju, lai studētu Diseldorfas Roberta Šūmaņa augstskolā. Viņas īpašā interese par laikmetīgo mūziku lika viņai vairākkārt piedalīties daudzos starptautiskos 20. gadsimta mūzikas pianistu konkursos.   Arī Nino Žvanijas doktora disertācijā aplūkota K. Štokhauzena klavierdarbi (ar kuru viņai bija iespēja strādāt, studējot Vācijā). Papildus viņa ir arī monogrāfijas par mūsdienu klavierspēli autore.
Nino Žvanijas ir sniegusi  meistarklases un atvērtās lekcijas konservatorijās un mūzikas akadēmijās Helsinkos, Budapeštā, Orhūsā, Rīgā, Tallinā, Porto, Birmingemā un Poznaņā. Viņa ir bijusi uzaicināta arī kā viesmāksliniece un mācībspēks uz dažādiem laikmetīgās mūzikas festivāliem un kursiem:  NEC Summer Institute for Contemporary Piano Performance (Bostona, ASV), Encuentros (Buenosairesa, Argentīna), Štokhauzenas Starptautiskais simpozijs (Kijeva, Ukraina), Young Euro Classics (Berlīne, Vācija) u.c.
Nino ir arī ikgadējās laikmetīgās profesionālās mūzikas festivālu Kontrapunkt un Alla Kontrapunkt (Tbilisi), kā arī Tbilisi konservatorijas Jaunās mūzikas studentu ansambļa un Contemporary līdzdibinātāja, kā arī līdzdarbojās Jauno studentu mūzikas ansambļa Georgia Modern  dibināšanā.
 Nino Žvanija bijusi viesprofesore Jaunanglijas konservatorijā, Ņujorkas universitātē, kā arī lasījusi vieslekcijas Hārvardas un Tuftas universitātēs. Kā solo izpildītāja un klavieru dueta Zhvaniasisters un ansambļa Georgia Modern dalībniece.

 

Dalīties ar šo ziņu

Kontakti